Рік після запровадження спрощених закупівель в Prozorro: що вдалося


Україна заощадила 2,9 мільярда гривень завдяки зниженню порогу для обов’язкових закупівель за останній рік. Саме стільки часу пройшло, відколи замовники почали проводити спрощені закупівлі в Prozorro від 50 тисяч гривень.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний прокоментував:

«Новий Закон та обов’язок проводити конкурентні аукціони вже від 50 тис. грн суттєво скоротив простір для зловживань та переплат. Та що не менш важливо, ця новація відкрила ринок невеликих закупівель для малого та середнього бізнесу, який отримав можливість подаватися на недороговартісні торги. За рік у спрощених закупівлях взяли участь 44 тисячі учасників».

Завдяки оновленню законодавства замовники отримали можливість закуповувати ще швидше — в е-каталозі Prozorro Market. Наразі в ньому понад 1000 постачальників продають майже 14 000 товарів.

Рік після запровадження спрощених закупівель в Prozorro: що вдалося

За словами директорки Департаменту сфери публічних закупівель при Мінекономіки Лілії Лахтіонової, коли творці розробляли новий Закон про публічні закупівлі, ставили перед собою два важливих завдання, а саме:

«Перше — виконати зобов'язання України щодо гармонізації українського законодавства з європейськими директивами. Що забезпечить взаємний доступ бізнесу до ринків публічних закупівель Європейського Союзу та України. І друге — удосконалити та покращити, як законодавство, так і роботу електронної системи за результатами виявлених недоліків та проблем».

Джерело: офіційний вебсайт Prozorro

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей

Якщо під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявили невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у ТП та/або подання яких вимагалося ТД, маєте розмістити в ЕСЗ повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Як створити таке повідомлення в електронній системі розглянемо на прикладі.
2618

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29923

Прозоро майданчики: як обрати для публічної закупівлі

Знаєте, що для закупівель через Prozorro Market насамперед треба вибрати е-майданчик, але не знаєте як та який обрати? Визначились з е-майданчиком, але не розумієте, як з ним працювати? Досить сумніватися, дізнайтеся правила роботи на майданчиках Prozorro просто зараз.
2616

Prozorro аукціон: як проходить

Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
1740

Порядок оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель

Розглянемо ключові правила розміщення інформації в електронній системі закупівель з урахуванням умов воєнного стану. Зокрема пояснимо, коли інформація в електронній системі вважається розміщеною. А також, як діяти у разі технічного збою електронної системи
10431

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді