Інші критерії оцінки пропозиції: які вони

Зараз замовники, окрім ціни або вартості життєвого циклу, можуть застосовувати й інші критерії оцінки як у спрощеній закупівлі, так і у відкритих торгах.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Інші критерії оцінки пропозиції: які вони

Для цього вартісний еквівалент або питому вагу цих критеріїв у загальній оцінці пропозицій слід визначити у тендерній документацїї або оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Окрім ціни та/або вартості життєвого циклу, іншими критеріями оцінки можуть бути, зокрема:

  • умови оплати;
  • строк виконання;
  • гарантійне обслуговування;
  • передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів;
  • застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані з предметом закупівлі.

Замовники здебільшого використовують такі критерії оцінки, як ціна, разом з умовами оплати, строком виконання, гарантійним обслуговуванням.

Як саме і коли встановлювати нецінові критерії під час оцінки пропозицій, Мінекономіки показало на прикладах закупівель, під час яких замовник використовував інші, ніж запропоновані Законом, нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій.

Джерело: лист Мінекономіки від 02.04.2021 № 3304-04/20327-06

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей

Якщо під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявили невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у ТП та/або подання яких вимагалося ТД, маєте розмістити в ЕСЗ повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Як створити таке повідомлення в електронній системі розглянемо на прикладі.
2616

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6202

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4727

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді