МОЗ визнало таким, що втратив чинність, наказ «Деякі питання обігу та відпуску лікарських засобів в умовах воєнного стану» від 04.03.2022 № 413 (далі — Наказ № 413). Відповідне рішення МОЗ закріплене наказом МОЗ від 21.06.2022 № 1076.

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️
Наказ № 413 дозволяв до закінчення воєнного стану продавати без рецепта лікарські засоби, які згідно з інструкцією про медичне застосування підлягають відпуску за рецептом. Виняток становили ліки, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та виписуються на рецептурних бланках форми № 3. Водночас працівників аптек та їх структурних підрозділів Наказ № 413 зобов’язував надавали фармацевтичну допомогу пацієнтам під час відпуску ліків без рецепта.
Утім це не означає, що тепер пацієнти не зможуть придбати рецептурні ліки без рецепта. Адже з 12 травня аналогічні норми містять Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджені постановою КМУ від 30.05.2016 № 929 (далі — Ліцензійні умови).
Нагадуємо, що КМУ відкоригував Ліцензійні умови постановою від 07.05.2022 № 542. Відтепер особливості виробництва, імпорт і торгівлю лікарськими засобами у період воєнного стану визначає пункт 31-1 Ліцензійних умов. Він так само дозволяє відпускати рецептурні ліки без рецепта лікаря. Для цього працівники аптеки надають пацієнту роз’яснення, як такі лікарські засоби застосовувати за інструкцією.
Як і раніше, цей дозвіл не поширюється на відпуск:
- лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів;
- лікарських засобів за бюджетні кошти.
Тобто разом із Наказом № 413 втрачають чинність лише продубльовані норми. А пацієнти і далі зможуть придбати ліки без рецепта.
Джерело
Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
Питання про те, відносити розроблення проектної документації до робіт чи до послуги, не рідкість. Розбираємося — у статті
Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом