Чому за воєнного стану потрібно перевіряти контрагента, аби той не належав особам із РФ

Чому за воєнного стану потрібно перевіряти контрагента, аби той не належав особам із РФ

Для того щоб забезпечити захист національних інтересів за майбутніми позовами держави України у зв’язку з військовою агресією РФ і допоки не запрацює Закон України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, КМУ ухвалив постанову «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації» від 03.03.2022 № 187 (далі — Постанова № 187).

Вона встановлює мораторій (заборону) на виконання, зокрема в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є РФ або:

  • громадяни РФ;
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства РФ;
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10% і більше, якої є РФ, громадянин РФ або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства РФ.

Це обмеження не поширюється на громадян РФ, які проживають на території України на законних підставах, та юросіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) яких є лише громадяни РФ, які проживають на території України на законних підставах, або лише громадяни України та громадяни РФ, які проживають на території України на законних підставах.

Слід зважати також на положення, що встановлює нікчемність правочинів, зокрема довіреностей, які укладені з порушенням цього мораторію, у тому числі, якщо вони передбачають відчуження у майбутньому (пп. 1 п. 2 Постанови № 187).

Мораторій діє впродовж воєнного стану, але не більше одного місяця з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Чому за воєнного стану потрібно перевіряти контрагента, аби той не належав особам із РФ

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ "ДЕРЖЗАКУПІВЛІ"

УВАГА

Отже, коли укладаєте договір про закупівлю товарів, робіт та послуг, перевірте, чи майбутній контрагент не належить особам із РФ

Із консультації «Закупівлі в час війни — СПЕЦПРОЄКТ»



Любі читачі, команда Експертус Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для учасників «Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro»

✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
419

Зведений річний план закупівель: як сформувати

Наприкінці 2024 року замовники планують свої закупівлі на наступний рік. Однак, як бути, якщо уповноважених осіб в організації, приміром дві або три? Чи потрібен зведений річний план, чи кожна УО публікує план закупівель, за які безпосередньо відповідає? Як планувати закупівлі, якщо уповноважених осіб декілька?
1541

Довіреність на участь у тендері — зразок

Можливість для учасника укласти договір про закупівлю часто залежить від деталей. Для укладення договору також може знадобитися довіреність на участь у тендері. Скачайте готовий зразок
30

План закупівель на 2025 рік

Пояснимо, як формувати річний план закупівель на 2025 рік, враховуючи Особливості. Адже у воєнний стан маємо відповідально планувати закупівлі для забезпечення потреб країни в цілому та кожного замовника окремо
3332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді