Кабмін затвердив нові процедури щодо якості будівельної продукції для виробників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На Урядовому порталі опубліковано постанову № 1458 «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку», яка врегульовує низку питань щодо надання будівельної продукції на ринку та затверджує нові процедури для виробників.

Закупівля робіт з будівництва — разом з устаткуванням чи окремо

 Кабмін затвердив нові процедури щодо якості будівельної продукції для виробників

«Застосування нових процедур підтвердження відповідності будівельної продукції дозволить наблизити її якість до європейських вимог. Відтак споживачі отримають безпечну та якісну вітчизняну продукцію, а виробники — можливість вийти на європейський ринок», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Зокрема, постановою затверджено:

  • форму декларації показників будівельної продукції;
  • інструкцію зі складання декларації показників будівельної продукції;
  • порядок розроблення та прийняття національних документів України з визначення прийнятності;
  • вимоги щодо компетентності органів з визначення технічної прийнятності;
  • випадки суттєвих експлуатаційних характеристик, у яких посилання на відповідні регламентні технічні специфікації є необов’язковим.

Документ набирає чинності з 1 січня 2023 року. Водночас окремі положення щодо застосування систем оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, розроблення та прийняття національних документів з визначення прийнятності, а також висновку про технічну прийнятність набрали чинності з дня опублікування.

Ця постанова спрямована на практичну реалізацію положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС № 305/2011 щодо будівельної продукції.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України


Кабмін затвердив нові процедури щодо якості будівельної продукції для виробників
Богдан Мороз,консультант з публічних закупівель, Київ
Замовники часто запитують про закупівлю розроблення проєктно-кошторисної документації. Чому слід використовувати термін «проєктна документація» та говорити про таку її частину, як кошториси? Допоможемо правильно визначити предмет закупівлі

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1598

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
1505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді