Мінрегіон розробив проект постанови щодо видачі дозволів на будівництво в автоматичному режимі

У Мінрегіоні триває громадське обговорення проекту постанови щодо реалізації експериментального проекту з видачі дозволів на будівництво об’єктів з класом наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі.

Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ

Мінрегіон розробив проект постанови щодо видачі дозволів на будівництво в автоматичному режимі

Йдеться про видачу, реєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт (крім реставрації) через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Запровадження такого механізму забезпечить прозорий та зручний процес подання заявки. Зокрема, мінімізує кількість документів, необхідних для отримання послуги, а також створить умови для прозорого прийняття рішення щодо видачі дозволу, без втручання посадовців», – наголосила Наталія Козловська.

До об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 належать, зокрема, житлові будинки від 5 поверхів, житлові комплекси багатоповерхових будинків, комплекси з торговими та громадськими центрами.

Зазначимо, що проектом постанови передбачається визначити порядок видачі, реєстрації змін до дозволу на виконання будівельних робіт, а також набір відомостей для отримання дозволу, порядок взаємодії, передачі та їх перевірки за допомогою ЄДЕССБ.

Відтак рішення прийматиметься після проведення автоматичного аналізу зазначених замовником у заяві відомостей на їх повноту, відповідність формату, логічність та достовірність, з урахуванням критеріїв та визначення рівня ризику передбаченого Порядком ведення ЄДЕССБ.

Проектом постанови пропонується, що експериментальний проєкт розпочнеться після прийняття та оприлюднення постанови та триватиме до кінця 2022 року.

Аби долучитися до громадських обговорень, надсилайте свої зауваження та пропозиції електронною поштою на адресу [email protected] до 2 лютого 2022 року включно. Детальніше про проект – за посиланням https://bit.ly/3rH92VG.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України


Мінрегіон розробив проект постанови щодо видачі дозволів на будівництво в автоматичному режимі
Богдан Мороз,консультант з публічних закупівель, Київ
Замовники часто запитують про закупівлю розроблення проєктно-кошторисної документації. Чому слід використовувати термін «проєктна документація» та говорити про таку її частину, як кошториси? Допоможемо правильно визначити предмет закупівлі

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5864

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5162

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
73091

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
252

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді