У Парламенті працюють над змінами до Закону «Про публічні закупівлі»

Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні 15 грудня розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі», (№6273).

7 кроків до вдалого річного плану закупівель на 2022 рік

 У Парламенті працюють над змінами до Закону «Про публічні закупівлі»

Законопроектом пропонується встановити, що до 1 жовтня 2022 року шляхом застосування переговорної процедури закупівлі здійснюється закупівля робіт (у тому числі, супровідних до цих робіт товарів та послуг), необхідних для: забезпечення будівництва Дністровської ГАЕС; ремонту чи реконструкції компресорних станцій «Диканька», «Долина-2», «Бердичів», «Красилів», «Комарно», «Ужгород» та інших, які передбачають ремонти із заміною існуючих газотурбінних двигунів на більш сучасні.

Також пропонується встановити умови внесення змін в істотні умови договорів про закупівлю відповідних робіт, укладених до 1 жовтня 2022 року.

Під час підготовки законопроекту до другого читання народними депутатами було подано 87 поправок, із яких пропонується врахувати повністю 10, частково і редакційно – 10, відхилити – 67 поправок.

Зокрема, пропонується назву законопроекту проекту викласти у такій редакції «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі для окремих об’єктів енергетичної галузі».

Також пропонується вказати вичерпний список компресорних станцій, ремонт, модернізація чи реконструкція яких можуть здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі.

Окрім того, пропонується дозволити внесення істотних змін до всіх договорів про закупівлю, якщо після укладення договорів, строк виконання яких перевищує три роки, у замовника виникла необхідність перегляду та перезатвердження проектної документації на такі роботи. За результатами перезатвердження документації вартість договору про закупівлю робіт може бути збільшена (на суму, що не перевищує загалом 50% початкової вартості такого договору про закупівлю) або зменшена.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні прийняти проект Закону в другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.

Джерело: Верховна Рада України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
98

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
180

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8323

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді