Чи можна коригувати умови договору про закупівлю, коли підписуєте його

Автор
керівник консультаційної групи Експертус Держзакупівлі
Укладаєте договір з постачальником і в момент підписання розумієте, що хочете змінити якусь його умову? Дізнайтеся з відеороз'яснення, в яких випадках це можна робити, а коли — не варто

 

«Експертус Держзакупівлі пояснює»‎ — це проєкт в рамках якого даємо відповіді на начасні запитання закупівельників у короткому відеоформаті
💡 Навчальні відео для закупівельників

У свіжому відеороз'ясненні відповідаємо на запитання:

Замовник за результатами відкритих торгів з особливостями укладає договір з постачальником. Чи можна в момент підписання договору інакше сформувати окремі умови договору? Наприклад, змінити строки постачання чи видалити кілька підстав за пунктом 19 Особливостей.

Читати відповідь ⬇⬇⬇

«За вимогами чинного законодавства, договір укладається відповідно до умов тендерної пропозиції учасника. Пункт 18 передбачає випадки, коли умови договору можуть відрізнятися від тендерної пропозиції або від умов тендерної документації. Строк постачання або вилучення підстав за пунктом 19 не передбачені в таких нормах, які допускають, щоб укладений договір відрізнявся від тендерної пропозиції учасника чи тендерної документації замовника. Разом із тим, потрібно зважати, що судова практика свідчить про те, що змінювати можна лише ті положення, які не є істотними умовами. Та все одно це ризиковано. Тому рекомендується за результатами торгів укладати договір, ідентичний договору, який був у тендерній документації і який був поданий у складі тендерної пропозиції учасника. І вже потім вносити зміни, керуючись підставами пункту 19. Тобто, якщо передбачені підстави для таких змін, тоді так, ми можемо внести відповідні зміни.

Щодо вилучення окремих підстав за пунктом 19, думаю, що так, можна вилучити. Але, знову ж таки, це може стосуватися тих положень, які по суті є «мертвими» і не застосовуються. Наприклад, закупівля послуг або закупівля робіт, підпункт 2 пункту 19 стосується виключно закупівлі товарів. Підпункт 7 пункту 19  передбачає можливість зміни ціни тільки у разі, якщо механізм або порядок зміни ціни передбачений умовами проєкту договору. Якщо ж не було передбачено такого механізму, це означає, що застосувати цю підставу ми все одно не зможемо, тобто це «мертва» норма договору. У таких випадках це можна розглядати як внесення змін і вилучення. Інші випадки потрібно розглядати вже залежно від того, що конкретно збирається вилучати замовник».

Переглядайте в системі «Експертус Держзакупівлі» у зручний час вебінари, які проводять посадові особи державних органів, представники електронних майданчиків та Prozorro, відомі експерти та консультанти в сфері публічних закупівель, тендерники та юристи. Актуальні теми, теорія і практика, відповіді на топові закупівельні запитання — усе це ви знайдете у розділі «Вебінари». Відеотека поповнюється новими записами щомісяця.

Експертус Держзакупівлі пояснює: чи можна коригувати умови договору про закупівлю, коли підписуєте його

Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

 

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді