Як визначати предмет закупівлі у разі поточного ремонту 9 однакових споруд – разом чи окремо
Запитання
Замовник планує закупити за Законом поточний ремонт 9 криниць, на кожну – різна документація. Загальна сума на рік – 500 тис. грн. Чи може замовник укласти прямі договори за кожною криницею, а якщо сума поточного ремонту за об'єктом перевищує 50 тис. грн – провести спрощену закупівлю? Чи потрібно проводити відкриті торги на загальну суму за ДК 021:2015?
Відповідь
Вид закупівлі слід визначати з огляду на очікувану вартість поточного ремонту за кожною криницею. Пояснимо чому.
Замовники нині продовжують керуватися Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Мінрегіону від 15.04.2020 № 708 (далі — Порядок № 708).
Пункт 3 розділу II Порядку № 708 встановлює, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначають за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Мінрегіону від 04.06.2014 № 163, та/або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.
Згідно з будівельною термінологією:
- будівля — різновид споруди, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучоогороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для життєдіяльності людей та виробництва продукції;
- будинок — різновид будівлі, яка призначена, як правило, для проживання та обслуговування людей;
- лінійний об'єкт інженерно-транспортної інфраструктури — наземні, надземні або підземні лінійні об'єкти для пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів, передачі електроенергії тощо;
- споруда — штучно створений об'ємний, площинний або лінійний об'єкт, що має природні або штучні просторові межі, встановлений стаціонарно (нерухомо) відносно землі та призначений для досягнення певних цілей.
З огляду на ці визначення криницю зараховуємо до споруд. Тож якщо кожна криниця — це окрема споруда, вона, відповідно, є окремим предметом закупівлі.
Замовник визначає вид закупівлі відповідно до Закону № 922 з огляду на очікувану вартість предмета закупівлі. Якщо вартість поточного ремонту кожної криниці до 50 тис. грн, то замовник укладає прямий договір, а якщо понад 50 тис. грн — проводить спрощену закупівлю.