Мінвідновлення розпочинає системну роботу з антикорупційними уповноваженими громад

Мінвідновлення розпочинає проєкт, спрямований на посилення прозорості і підзвітності органів місцевого самоврядування та запобігання корупції у громадах. У його рамках буде відбуватися навчання антикорупційних уповноважених громад.
Отримайте безплатний доступ на цілу добу

Першим кроком для реалізації проєкту стало опитування серед антикорупційних уповноважених 170 міських рад щодо їх професійних компетенцій. Опитування, проведене за підтримки Програми розвитку ООН, буде використане у плануванні навчання уповноважених.

«Професійна робота антикорупційних уповноважених міських рад є важливою складовою в ефективному використанні ресурсів місцевого самоврядування. Спроможність громад забезпечити ефективну антикорупційну політику та прозорість своєї діяльності – це одне із завдань уповноважених, над рівнем навичок і знань яких ми будемо працювати. Для цього, зокрема, на базі Міністерства вже створюємо навчальний план», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Дані проведеного опитування свідчать, що 56% уповноважених міських рад поєднують свою посаду з іншими посадами. Така ситуація може впливати на якість та ефективність виконання обов’язків.

Окрім цього, 14% уповноважених не проходили жодного навчання на антикорупційну тематику. Майже 60% опитуваних вказали, що тема «Врегулювання конфлікту інтересів у працівників ОМС та депутатів» – найбільш потрібна для роботи уповноважених.

Довідково

Для пілотного проєкту щодо оцінки антикорупційної системи були відібрані міські громади Луцька, Хмельницького та Калуша. За результатами його реалізації будуть розроблені/оновлені антикорупційні програми територіальних громад. У подальшому цей досвід масштабується на інші громади для розробки типових антикорупційних програм.

Джерело: офіційний сайт Мінвідновлення

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4210

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
9818

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
13350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді