Уряд затвердив Постанову про деякі питання здійснення оборонних закупівель службою державного замовника

Уряд Постановою від 16 травня 2023 р. № 494 затвердив Порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення
contract.jpg

Визначаємо очікувану вартість для поточного ремонту

Про це в Телеграмі повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

Так, порядок визначає механізм використання державним підприємством Міністерства оборони «Агенція оборонних закупівель», яке уповноважено на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення, коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації бюджетної програми «Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання» та встановлює деякі особливості виконання функцій служби державного замовника.

Отже, Уряд Постановою №494 від 16.05.2023 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель службою державного замовника» відповідно до статей 1 і 4 Закону України «Про оборонні закупівлі», частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України постановляє:

  1. Затвердити Порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що додається.

  2. Установити, що вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів не застосовуються під час визначення одержувача бюджетних коштів, уповноваженого на виконання функцій служби державного замовника Міністерства оборони, крім вимоги про наявність бездефіцитного фінансового плану на поточний рік, фінансово-економічного розрахунку (обґрунтування) здійснення заходів бюджетної програми, застосування договірних умов.

  3. Внести до Порядку планування, формування, особливості розміщення, коригування оборонних закупівель, здійснення контролю та звітування про їх виконання, а також оприлюднення інформації про оборонні закупівлі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 363 «Питання оборонних закупівель» (Офіційний вісник України, 2021 р., № 33, ст. 1916), зміну, що додається.

  4. Міністерству оборони подати до 30 грудня 2023 р. Кабінету Міністрів України звіт за результатами діяльності державного підприємства Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель».

Джерело: Постанова КМУ від 16 травня 2023 р. № 494, телеграм-канал Тараса Мельничука

Оксана Соколова шеф-редактор Експертус Держзакупівлі
Стаття зорієнтує у законодавчих нововведеннях, що передбачають кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності органу держфінконтролю. За які дії притягнуть до відповідальності та кого — далі

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18854

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
16752

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. В уповноважених осіб виникають питання: коли можна створити робочу групу, кого може залучати уповноважена особа під час підготовки тендерної документації. З’ясуймо, що регламентує Закон.
7514

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді