КМУ відкоригував вимоги до формування Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або ТОТ

Кабінет Міністрів України чітко визначив процедуру та порядок внесення даних до інформаційної системи переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

КМУ удосконалив процедуру формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Отримайте акційну пропопозицію

Зміни торкнулися використання інформаційної системи переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі —  інформаційна система), функцій Мінреінтеграції як уповноваженого суб’єкта та користувачів інформаційної системи.

Тепер пропозиції щодо визначення стану певної території як такої, на якій ведуть (вели) бойові дії або тимчасово окупованої рф, дати початку та дати завершення бойових дій (дати виникнення та припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації  вноситимуть до інформаційної системи за визначеним порядком.

Крок перший –  обласні, Київська міська військові адміністрації заповнюють інформацію в електронних полях інформаційної системи.

Крок другий – Міноборони невідкладно погоджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх.

Завершальний етап – Мінреінтеграції невідкладно затверджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх.

Технічний адміністратор інформаційної системи має забезпечити переклад інформації, яка відображається на вебресурсі, англійською мовою.

Крім того, змінами чітко визначено критерії віднесення територій до можливих бойових дій. Територія має відповідати одній із таких ознак:

  • межує з територіями активних бойових дій або з тимчасово окупованими рф;
  • межує з державним кордоном держави-агресора.

Такі зміни значно оптимізують процес формування переліку територій. Це сприятиме захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб, адже на основі переліку територій цим особам здійснюються виплати.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562 та від 6 грудня 2022 р. № 1364» від 10.03.2023 № 214 

Ілона Тарнопольська головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
Ви щоденно стикаєтеся зі складними робочими ситуаціями. Ми ж – щоденно допомагаємо їх вирішувати. Тож заходьте в Систему, щоб швидко отримати рішення своєї ситуації

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
8998

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9801

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1017

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
10948

Закуповуємо розподіл електроенергії

Щороку замовники стикаються із закупівлею послуг розподілу електроенергії. У статті — поради для укладення договору та код ДК для розподілу електричної енергії
1418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді