Пріоритетним завданням для Міненерго є повна інтеграція українського і європейського ринків електроенергії

Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час засідання Робочої групи високого рівня Україна - ЄС з питань інтеграції енергетичних ринків заявив, що незважаючи на війну, повна інтеграція ринку електричної енергії до внутрішнього ринку ЄС залишається пріоритетним завданням для Міністерства енергетики України.

Захід відбувся під співголовуванням Ярослава Демченкова та заступника генерального директора Генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер. Участь у засіданні також взяли заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі, представники керівництва ENTSO-E, а також НЕК «Укренерго», НКРЕКП та АТ «Оператор ринку».

Учасники зустрічі обговорили поточний стан виконання Дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії. 

Ярослав Демченков підкреслив, що екстрена синхронізація української енергосистеми з європейською відіграла вагому роль для збереження її цілісності в умовах постійних російських атак. Також він наголосив на важливості комерційного обміну електроенергії з ЄС, який допоміг втримати українську енергосистему в найбільш критичний період.

«Ми розраховуємо на подальше розширення можливостей для комерційного обміну електроенергією між Україною та ЄС. Надалі за сприятливих умов експорт електроенергії надасть підтримку фінансовій стабілізації енергетичного ринку України та допоможе ЄС відмовитися від російських енергоресурсів», - зазначив він. 

Заступник Міністра поінформував учасників засідання щодо конкретних кроків з імплементації Дорожньої карти, а також висловив бачення щодо подальших дій для прискорення цього процесу. Зокрема, учасники зустрічі обговорили питання досягнення НЕК «Укренерго» повного членства в ENTSO-E та АТ «Оператор ринку» - у Комітеті європейських операторів ринку, законодавчі ініціативи тощо. 

Своєю чергою заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна ознайомила учасників засідання з деталями підписаного Урядом України та Європейською комісією на початку лютого Меморандуму щодо стратегічного партнерства у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів. Вона підкреслила високий потенціал співпраці у цій галузі та запропонувала розглянути конкретні напрямки імплементації Меморандуму на наступному засіданні Робочої групи.

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
212

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2467

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
102

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді