Витрати на купівлю природного газу для потреб компаній Укрзалізниці скоротились на 25%

Компанія-трейдер «Укрзалізниця» – «Енерго Збут Транс» – в січні 2023 року вперше закупила природній газ для потреб виробничих підприємств компанії без участі приватних посередників.

При цьому, як повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, вартість газу вийшла на понад 25% нижчою у порівнянні з цінами, за якими підприємства структури АТ «Укрзалізниця» купували природній газ наприкінці минулого року через приватних постачальників.

Нова вартість склала 18,6 тисячі гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

«В умовах повномасштабної війни ефективне управління ресурсами держпідприємств, зокрема таким стратегічним як Укрзалізниця, є питанням обороноздатності держави. Тому ми працюємо над тим, щоб процес закупівель був максимально прозорим та давав реальну економію. Для цього ми вже усунули зайвих посередників та спростили процедури закупівель Укрзалізницею електрики та нафтопродуктів, а також завершуємо ці процедури для природного газу. Завдяки цьому вивільнили додаткові кошти, які Укрзалізниця направила на розвиток власної інфраструктури та парку рухомого складу» – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Реалізація зазначених підходів, ключовою вимогою до яких є прозорість та відсутність будь-яких посередників, вже у найближчій перспективі дозволить зекономити суттєві обсяги коштів державного АТ «Укрзалізниця» для придбання енергетичних ресурсів. Наступним кроком компанії стануть прямі закупівлі природного газу у видобувників вже безпосередньо для потреб самого АТ «Укрзалізниця».

Нагадаємо, що в 2021 році Укрзалізниці було дозволено закуповувати електроенергію у Енергоатома та інших суб'єктів Державної генерації на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою.

Окрім цього, в 2022 році Уряд дозволив Укрзалізниці здійснювати напряму закупівлю нафтопродуктів за зовнішньоекономічними договорами.

Ці рішення дозволили значно знизити витрати Укрзалізниці на придбання енергоносіїв та розв’язати проблему дефіциту пального, спровоковану російськими обстрілами.

Джерело: офіційний сайт Мінінфраструктури

 

 

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1587

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
1462

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
6554

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5533

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді