Безоплатних ліків стало більше

Українці можуть отримати більше препаратів за програмою «Доступні ліки».

Зокрема, в програмі відтепер два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.

27 жовтня 2022 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 20 жовтня 2022 року. Реєстр набув чинності 31 жовтня 2022 року. 

«Війна не скасувала плани розширювати програму «Доступні ліки». Адже під час війни люди з хронічними хворобами ще більш вразливі. Цього року у програму реімбурсації увійшли нові препарати. Зокрема, для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак їх симптоми полегшуються завдяки безперервному прийому ліків. Відтепер українців з діагностованою хворобою Паркінсона або ХОЗЛ матимуть доступ до ліків в будь-якому куточку країни завдяки програмі реімбурсації. Це також зніме фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України”, – зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.

В оновленому реєстрі 462 лікарські засоби. З них 149 – повністю безоплатні, 313 – з доплатою:

  • 381 лікарських засобів, окрім комбінованих та інсулінів (98 – безоплатні, 283 – з доплатою);
  • 9 – лікарські засоби комбінованої дії (6 – безоплатні, 3 - з доплатою);
  • 72 – препарати інсуліну (45 – безоплатні, 27 – з доплатою).

Хронічне обструктивне захворювання легень – невиліковне і одне з найпоширеніших захворювань. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного кашлю. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів.

Для лікування ХОЗЛ в програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide) порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон порошок для інгаляцій).

Щоб отримати електронний рецепт на препарати для лікування ХОЗЛ пацієнту необхідно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги: сімейного лікаря або терапевта. Під час воєнного стану українці можуть звернутися до будь-якого лікаря ПМД навіть без декларації.

Хвороба Паркінсона найчастіше зустрічається в літніх людей. Через старіння населення у всьому світі ця хвороба має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Наразі не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя.

У програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: (Біпериден (Biperiden) таблетки, Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa) таблетки (у тому числі пролонгованої дії). Порядок отримання ліків при хворобі Паркінсона буде визначений після ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

Нині завдяки програмі «Доступні ліки» українці зможуть отримувати ліки безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. Вартість лікарських засобів аптекам напряму відшкодує Національна служба здоров’я України.

У програму реімбурсації «Доступні ліки» також входять лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну); розладів психіки та поведінки й епілепсії; бронхіальної астми та нецукрового діабету.

Знайти аптеку, яка відпускає «Доступні ліки» допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4100

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6069

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40784

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6225

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді