Надання допомоги українським аграріям зараз є критично важливим для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Реалії терористичної навали рф на українську землю спонукали сільгосптоваровиробників кожного дня робити все можливе для виконання такого відповідального завдання, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, 9 жовтня 2022 року завершився прийом заявок, відкритий на два тижні наприкінці вересня, на отримання рукавів для зберігання зерна. Загалом надійшло 1 494 заявки від малих та середніх агровиробників на отримання 30 120 рукавів для тимчасового зберігання збіжжя.
У зв’язку з великою зацікавленістю від фермерів, Міністерство аграрної політики та продовольства України та Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочинають другий етап конкурсу для аграріїв, що не встигли подати свої заявки до 9 жовтня. Для участі у другому етапі потрібно подати заявку до 23 жовтня 2022 року через Державний аграрний реєстр (ДАР).
За умовами програми, фермери повинні мати від 100 до 10 тис. га в офіційному обробітку, а отримані рукави використати для зберігання власно вирощеної продукції. При цьому їхній статус - власник чи орендар - не важливий, як і юридичний статус. Заявки погоджуються як від юридичних осіб, так і від фізичних осіб-підприємців. Ключовою вимогою є обробіток землі на підконтрольній Україні території.
Процес відбору та перевірки заявок у першому етапі вже розпочато, і найближчими днями учасники програми отримають у ДАРі підтвердження про надання допомоги та повідомлення щодо адреси складу для самостійного транспортування рукавів на територію аграрного господарства.
Проект реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби.
Джерело: офіційний сайт ВРУ