Індустріальні парки – відродження та розвиток української економіки

Заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив, що індустріальні парки в Україні стали ще на крок ближчими до перетворення на реально працюючий на благо країни механізм.

«Уряд схвалив порядок використання коштів, які учасники індустріальних парків отримують від звільнення від оподаткування» - повідомляє Дмитро Кисилевський.

«Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований мною закон про податкові та митні стимули ще в липні. Тепер свою частину роботи виконує Уряд. Три тижні тому він затвердив порядок звільнення промислового обладнання від ввізного мита та імпортного ПДВ.

Згідно зі схваленим порядком, учасники індустріальних парків зможуть використовувати вивільнені від оподаткування кошти на три види витрат: створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва та впровадження новітніх технологій.

Відповідно до Закону вивільнені від оподаткування кошти мають працювати на розвиток проектів в межах індустріального парку. Так, в ньому виникатимуть нові робочі місця з достойними зарплатами. При цьому цільове використання вивільнених від оподаткування коштів буде під контролем держави.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровані вже 56 індустріальних парків і чимало громад спільно з ініціативними підприємцями готують документи для реєстрації нових. Всі вони чекають остаточного завершення формування правил гри для індустріальних парків.

В умовах війни індустріальні парки - зручні промислові майданчики для релокованих підприємств та спосіб вирішення проблеми безробіття в громадах. Але насамперед - це довгостроковий інструмент повоєнного відродження та розвитку української економіки. Активізувати ці інструменти треба, не чекаючи перемоги. Чому? Бо потужна економіка - обов’язкова ознака стійкої сильної держави».

Джерело: офіційний сайт ВРУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9037

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9818

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді