Скорочення державного регулювання як передумова розвитку бізнесу

Голова ДРС Олексій Кучер, коментуючи проєкт закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності зазначив, що скорочення державного регулювання є передумовою розвитку бізнесу, а в умовах війни – стимулом його рестарту.

kontrol.jpg

Актуальні новини з перших вуст ►►►

Очільник служби наголосив: «Півроку війни навчили нас об’єднувати зусилля для швидкого вирішення проблем. Наше завдання – максимально підтримати бізнес!».

Законопроєктом пропонується скасувати всі зайві та надмірні регулювання бізнесу.

Зокрема, передбачається:

  • створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання;
  • перегляд інструментів регулювання бізнесу та затвердження їх Виключного переліку;
  • затвердження плану переведення в електронну форму інструментів доступу до ринків;
  • Єдина державна електронна система дозвільних документів (Ліцензійний портал).

Варто зазначити, що інструментами, зокрема, є: ліцензії, документи дозвільного характеру, без отримання яких бізнес не має права провадити свою діяльність.

Дедлайн до 31 грудня 2022 року: всі інструменти державного регулювання підлягають прискореному перегляду.

З 1 січня 2023 року інструменти, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними.

Водночас законопроєкт пропонує запровадження для нових регулювань принципу «One In – Two Out». У разі необхідності запровадження нового інструменту державного регулювання бізнесу,  орган влади може ініціювати внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2 інших інструментів у цій же сфері.

Джерело: офіційний сайт ДРС

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7221

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5333

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11195

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді