Зменшили ціну на електроенергію в договорі, а тепер потрібно збільшувати: чи можливо

Чи може замовник укласти додаткову угоду на збільшення ціни за одиницю товару до договору про закупівлю електричної енергії, якщо у минулому місяці підписав із постачальником додаткову угоду на зменшення ціни товару?

budget.jpg

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, окрім випадків, передбачених частиною 5 статті 41 Закону № 922.

Одним із таких випадків є погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку (п. 5 ч. 5 ст. 41 Закону № 922).

Тож за наявності підстав сторони договору можуть погодити зміну ціни, у тому числі за одиницю товару, договору в бік зменшення. З огляду на те, що законодавець забороняє змінювати кількість (обсяг), суму договору про закупівлю слід зменшити пропорційно узгодженому зменшенню ціни, у тому числі у разі зменшення ціни за одиницю товару.

З-поміж виняткових випадків також є передбачений пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону № 922збільшення ціни за одиницю товару до 10% пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Як бачимо, обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю не поширюється на зміну умов договору про закупівлю електричної енергії.

До експертного пояснення ☑️

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладання договору про закупівлю: враховуємо строки

Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
2685

Формуємо додаток до договору про закупівлю

Дізнайтеся, що собою являє додаток до договору, як його формувати та за потреби внести зміни. Також скачайте зразок додатку до договору, щоб адаптувати його під свою ситуацію
6088

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1390

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді