Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, окрім випадків, передбачених частиною 5 статті 41 Закону № 922.
Одним із таких випадків є погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку (п. 5 ч. 5 ст. 41 Закону № 922).
Тож за наявності підстав сторони договору можуть погодити зміну ціни, у тому числі за одиницю товару, договору в бік зменшення. З огляду на те, що законодавець забороняє змінювати кількість (обсяг), суму договору про закупівлю слід зменшити пропорційно узгодженому зменшенню ціни, у тому числі у разі зменшення ціни за одиницю товару.
З-поміж виняткових випадків також є передбачений пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону № 922 — збільшення ціни за одиницю товару до 10% пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
Як бачимо, обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю не поширюється на зміну умов договору про закупівлю електричної енергії.