Ситуація щодо організації харчування дітей в закладах середньої освіти в умовах війни

Держпродспоживслужба перевірила стан організації харчування дітей в закладах середньої освіти в умовах війни: яка ситуація на початку нового навчального року.

Неможливість організації процесу харчування під час очного навчання учнів в окремих закладах, відсутність необхідної кількості кухарів, зростання цін на продукти та недостатність виробничих потужностей харчоблоків – основні проблеми, виявлені фахівцями головних управлінь Держпродспоживслужби під час перевірки стану організації харчування в закладах середньої освіти.

Станом на початок вересня в Україні відкрилися майже 9 тисяч закладів середньої освіти. Близько півтисячі з них не мають можливості організації харчування учнів у разі очного навчання. Ще майже стільки ж закладів освіти, що працюватимуть очно або змішано, забезпечуватимуть харчування лише для пільгових категорій учнів.

Більше 450 закладів освіти забезпечують харчуванням інші категорії осіб, крім здобувачів освіти, серед яких – внутрішньо переміщені особи, військові, волонтери тощо.

Через недостатність кухарів не мають змогу організувати харчування більше 60 шкіл у Житомирській, Київській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Питання забезпечення харчуванням у закладах очної та змішаної форми навчання сьогодні вирішується за рішенням відповідних адміністрацій.

Зазначимо, що у більшості областей виникли проблеми через зростання цін на продукти харчування, нестачу коштів місцевих бюджетів та затримку проведення тендерних процедур із закупівлі харчових продуктів для закладів освіти. Крім того, існують логістичні проблеми з доставленням їжі, а також не всі постачальники погоджуються доставляти продукти в навчальні заклади з малою кількістю дітей.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

Кожен передплатник VIP-версії Система «Експертус Держзакупівлі» може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему. Не лишайтеся із робочими проблемами наодинці
698

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20716

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41089

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді