Бізнес вітає рішення щодо створення прозорого механізму бронювання працівників

Бізнес наполягає на терміновому прийнятті законопроєкту №7687 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», яким пропонується дозволити бронювання без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань.

7 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України своїм рішенням передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час.

Мова йде про відстрочки, надані рішеннями Міністерства економіки в березні – квітні, термін дії яких спливає у вересні – жовтні цього року.

Європейська Бізнес Асоціація радо вітає це рішення та висловлює вдячність Кабінету Міністрів України і, зокрема, Міністерству економіки України, що пропозицію бізнесу було почуто. Так, найціннішим для успішної та ефективної роботи бізнесу є люди, адже саме завдяки їх професіоналізму та працьовитості навіть в кризовий період бізнес продовжує триматися, працювати, адаптуватись, впроваджувати нові проєкти, тощо. Відповідно, продовження чинних бронювань – один з інструментів, який дозволить бізнесу продовжити працювати та тримати економічний фронт.

Водночас, Бізнес наголошує, що отриманий через подовження бронювань час варто спрямувати на створення працюючого та прозорого механізму бронювань надалі. Зокрема, терміново прийняти законопроєкт №7687 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», яким пропонується дозволити бронювання без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань. Адже, це є вкрай важливим кроком, оскільки існування мобілізаційних завдань продемонстрували свою неефективність та суттєве сповільнення, а часом і повну зупинку, процесів бронювання. Окрім того, протягом цих двох місяців вкрай важливо опрацювати та прийняти підзаконні акти, необхідні для ефективного впровадження законопроєкту. Зі свого боку, Бізнес готовий долучатись до відповідних напрацювань, тож сподівається на діалог в даному питанні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для учасників «Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro»

✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
224

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4214

Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель

Мінеконміки рекомендує використовувати Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель як основу для створення власного положення про уповноважену особу. Дізнайтеся, з чого складається Примірне положення та скачайте зразок такого положення
4010

Як діяти учаснику після його визначення переможцем відкритих торгів

Кожен учасник торгів змагається за перемогу. А що робити, коли довгоочікуваний тріумф уже став реальністю? Після оголошення переможця наступає новий, не менш відповідальний етап — підписання контракту. Важливо знати, у який термін можна укласти договір і коли необхідно надати забезпечення його виконання.
181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді