Правила закупівель на час воєнного стану та 90 днів після його скасування визначатиме КМУ, а не Закон № 922

Так зазначено в Законі України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» від 16.08.2022 № 2526-IX.

24_12_11.jpg

Що зміниться у закупівлях - аналіз експерта

КМУ має затвердити нову постанову, яка визначить новий порядок закупівель в умовах воєного стану. Її вже підготувало Мінекономіки.

Заступник міністра економіки України Надія Бігун у публікації в Економічній правді пояснює: «Аналізуючи середні строки на кожен тип процедури, ми дійшли висновку, що нам потрібно суттєво пришвидшити процедури закупівель та максимально їх спростити на період воєнного часу… Такі зміни вже готуються. Міністерство економіки розробило постанову, покликану спростити та пришвидшити процедури закупівель. У разі її ухвалення очікуємо, що середня тривалість тендерів буде становити 20 днів або менше, а ефективність закупівель підніметься до 70-80%».

До того часу, як КМУ введе нову постанову, використовуватимемо Постанову № 169.

Для вже укладених договорів про закупівлю керуємося нормами, чинними на момент їх укладення.

З огляду на положення статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Надання зворотної дії в часі таким нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті (рішення КС № 1-зп від 13.05.1997).

Тож вже укладені договори про закупівлю, слід виконувати на передбачених в них умовах та відповідно до норм законодавства, чинних на момент укладення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Термін реєстрації договору в Казначействі: шпаргалка

До порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства внесли зміни. Вчасно зареєструвати зобов'язання за договором про закупівлю, прямим договором, договором про закупівлю через електронний каталог допоможе наша шпаргалка
3981

Зміни у реєстрації договору в Казначействі

Пояснюємо, які зміни внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства та як після змін зареєструвати зобов’язання за укладеними договорами
31606

Головне у жовтні для закупівельника

Почніть перші закупівлі 2025 року разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у жовтні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Тривалі відключення світла вплинули на звичні режими роботи. Залишайтеся з нами навіть під час вимкнення — підкажемо, як користуватися Системою зі смартфону та переглядати корисну інформацію у будь-який час
133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді