Михайло Радуцький повідомив, що за його та міністра охорони здоров’я ініціативою пройшла зустріч із працівниками департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, керівництвом МОЗ та ДП «Медичні закупівлі України», на якій обговорювали посилення державного регулювання цін на лікарські засоби.
Михайло Радуцький зазначив, що воєнні дії вплинули на формування вартості медичних препаратів. Падіння курсу гривні по відношенню до долара та євро, зростання вартості палива, ускладнення логістики імпортних ліків та їхніх компонентів призвели до зростання цін. За даними профільного міністерства, регулярно фіксуються випадки, коли компанії, що мають ексклюзивні права на продаж препаратів на території України, необґрунтовано підвищують ціни.
«На мою думку, потрібно запроваджувати нові механізми, які дозволять зупинити зростання цін на медпрепарати», - наголосив Голова Комітету з питань здоров‘я нації.
Він поінформував, що представники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели аналітичну роботу. На зустрічі вони презентували аналіз існуючої нормативної бази та рекомендації, як зробити ліки доступнішими та дешевшими.
«Ось один із механізмів, який запроваджується з жовтня. МОЗ братиме участь у ціноутворенні на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, на основі їхньої вартості у європейських країнах», - наголосив Михайло Радуцький.
Референтне ціноутворення - це встановлення максимальних та мінімальних цін на ліки відповідно до вартості таких же препаратів, зареєстрованих у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині. За словами Михайла Радуцького, такий механізм дозволить закупити медпрепарати у тих самих постачальників та не переплачувати.
«Також за рекомендацією колег з Нацполіції при подачі документів до державних органів виробники та постачальники будуть заповнювати нову графу - цінове обґрунтування. Разом з МОЗ та Нацполіцією будемо й надалі працювати на тим, щоб українці мали доступ до ліків за помірними цінами», - повідомив він.
Джерело: офіційний сайт ВРУ