Законопроєкти Мінекономіки з організації безпеки та здоров’я працівників

Міністерство економіки України оприлюднило законопроєкти “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі”.

prac.jpg

З метою забезпечення проведення громадського обговорення Міністерство економіки України 17.08.2022 року оприлюднює проєкти Законів України “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі”.

Щодо проєкту закону “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі”, то це не перше його оприлюднення. Вперше про нього йшла мова ще у 2019 році, планувалося, що він набере чинності з 1 січня 2021 року. Ним, доречі, планували внести деякі важливі зміни до КЗпП. Зокрема, збільшити кількість штрафів у сфері охорони праці, та знову дозволити інспекторам з праці приходити на перевірки у будь-який час. У січні 2021 року його було опубліковано на сайті СПО профспілок. Востаннє Мінекономіки його оприлюднювало у липні 2021 року.

У новій редакції законопроєкту “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі” прописано, що він визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади безпеки та здоров’я працівників на роботі в Україні, регулює відносини у сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі з метою забезпечення безпечних умов праці, збереження життя і здоров’я працівників та встановлює єдиний порядок організації функціонування системи управління у цій сфері.

Метою прийняття проєкту Закону “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі” є формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників та імплементації положень Директиви Ради 89/391/ЄЕС про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи.

Закон поширюватиметься на усіх працівників та роботодавців незалежно від форми власності та виду діяльності. Іншими законами можуть встановлюватись особливості регулювання відносин у сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі з урахуванням норм цього Закону, не допускаючи звуження змісту та обсягу визначених ним прав, гарантій та обов’язків у цій сфері.

Закон не поширюватиметься на військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу, осіб, які мають спеціальні звання, державних, правоохоронних органів та військових формувань, утворених відповідно до законодавства України.

В разі порушення норм Закону “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі” настає кримінальна відповідальність. Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі” є системно та невід’ємно пов’язаним із проектом Закону України “Про безпеку та здоров’я працівників на роботі”, та спрямований на встановлення відповідальності роботодавців та працівників за порушення вимог законодавства в сфері безпеки та здоров’я працівників, а також встановлює відповідальності за порушення вимог безпеки і захисту здоров'я працівників на роботі від ризиків, що виникають або можуть виникнути у вибухонебезпечному середовищі.

Тож, у Кримінальному кодексі України зʼявиться нова стаття 271¹ "Порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі". Відповідно з статтею 271¹ порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з безпеки та здоров’я працівників на роботі роботодавцем або працівником, на яких покладено обов’язки забезпечувати виконання, організацію чи дотримання, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого, каратиметься:

  • штрафом у розмірі від 1000 до 3000 нмдг (від 17000 до 51000 грн);
  • або виправними роботами строком до двох років;
  • або обмеженням волі на той самий строк.

У випадку, якщо порушення спричинило загибель людей або призвело до інших тяжких наслідків, каратиметься:

  • виправними роботами строком до двох років;
  • або обмеженням волі строком до п'яти років;
  • або позбавленням волі строком до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до двох років або без такого.

Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами.
Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія
залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку.
Зекономте на передплаті журналу "Держзакупівлі",
а також до експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі».

Обговоріть передплату з вашим менеджером:
0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Портал «Держзакупівлі» ділиться 4-ма прикладами обгрунтування очікуваної вартості

Щоб ви заощадили час на складання документів, ми підготували для вас подарунок. Тримайте чотири варіанти, як можна оформити обгрунтування очікуваної вартості, щоб оприлюднити необхідну інформацію на власному веб-сайті
683

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
180

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7092

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2433

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді