Ненадання копії аналогічного договору: чи діє правило «24 годин»

698

Запитання

В тендерні документації вимагали надання довідки про виконання аналогічного договору та копію аналогічного договору. Учасник надав довідку, але не надав копію аналогічного договору. Чи можна надіслати учаснику повідомлення на виправлення помилки протягом 24 годин і дозавантажити аналогічний договір, який зазначений в довідці?

Відповідь


Так. Має.

Відповідно до частини 16 статті 29 Закону № 922, якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що:

  • подані учасником у тендерній пропозиції; та/або
  • подання яких вимагалось тендерною документацією, — він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Які невідповідності може виправити учасник протягом 24 годин

Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах:

  1. Що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  2. На підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Отже, замовник має дотримати цієї норми Закону № 922 і дати право учаснику протягом 24 годин на виправлення помилок в документах, що підтверджують його кваліфікаційним критеріям. А оскільки закон передбачає такий обов’язок як щодо поданих документів, так і щодо тих, які вимагали умови ТД, то замовник оприлюднює повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в ЕСЗ. У ньому й зазначає вимогу до учасника дозавантажити копію аналогічного договору.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

24 години на виправлення помилок з урахуванням Постанови № 1178

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
11171

Перевірка довідки (витягу) про несудимість для тендеру

Замовнику необхідно встановити, чи немає причин для відмови учаснику в участі в закупівлі, на підставі п.44, п.47 Особливостей № 1178. З’ясуймо, в якій формі подають довідку про несудимість учасник і переможець, коли і як перевірити документ
1171

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
6050