УО не зазначила конкретної назви за номенклатурними позиціями: чи відміняти торги

2075
Автор
консультант з публічних закупівель, Київ

Запитання

УО провела відкриті торги з особливостями на закупівлю 16 найменувань товару. Проте конкретну назву товару за кожною позицією УО не зазначила, предмет закупівлі визначила тільки за показником четвертого знака ДК 021:2015 та за НК 024:02019. Чи порушення це і чи потрібно його якось виправляти?

Відповідь

Так, це порушення. Пояснюємо чому.

Під час розміщення в ЕСЗ інформації про предмет закупівлі замовники дотримують вимог Порядку № 1082.

Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в ЕСЗ відповідно до Порядку № 1082 та Особливостей оголошення про проведення відкритих торгів.

Під час розміщення інформації про предмет закупівлі в окремих полях УО заповнює інформацію щодо: назви предмета закупівлі; коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів та їх назви; коду та назви медичного виробу відповідно до національного класифікатора НК 024:2019. Якщо предмет закупівлі містить два та більше медичних виробів, УО зазначає код та назву кожного медичного виробу.

Також, коли УО вносить інформацію щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення про проведення відкритих торгів, в окремих електронних полях вона зазначає інформацію щодо: назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.

Тож, якщо УО не виконала вимоги пункту 14 Порядку № 1082 та не внесла інформації про назву і код за Єдиним закупівельним словником за кожною номенклатурною позицією предмета закупівлі в окремі електронні поля, така дія може бути кваліфікована як неоприлюднення інформації про закупівлю — а це правопорушення за частиною 1 статті 164-14 КпАП. Відповідальність за це передбачена у вигляді штрафу — 1700 грн. Адміністративне стягнення аудитори можуть накласти не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення, а за правопорушення, що триває, — не пізніше ніж через два місяці з дня його виявлення.

Оскільки закупівля вже завершена, УО не зможе внести зміни в ТД та оголошення про проведення відкритих торгів. Натомість вона може відмінити відкриті торги з огляду на неможливість усунути порушення, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, на підставі підпункту 2 пункту 47 Особливостей.

Обрати ▶



 

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Обгрунтовуємо відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів робіт і послуг

Замовник не просто має відмінити торги, якщо подальшої потреби в закупівлі вже немає, йому необхідно обґрунтувати своє рішення. Позиція суду доводить, що відміняти торги через відсутність подальшої потреби досить ризиковано. Що врахувати – пояснюємо у статті.
4117

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1650