Секретар ТК не оприлюднив вчасно звіт — хвороба не виправдання

632
Автор
експерт, консультант з публічних закупівель в будівництві, Київ

Запитання

Секретар тендерного комітету захворів, тому не зміг вчасно оприлюднити звіт про укладений договір. Чи можна оформити «виправдання» протоколом, чи візьмуть це до уваги органи контролю?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Найімовірніше, такий протокол не буде аргументом для перевіряльників. Пояснимо чому.

Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (ТК) або визначає уповноважену особу (ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922). З-поміж інших завдань вони мають забезпечити оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону № 922.

Якщо закупівлі у замовника проводить ТК — обов’язок розміщувати інформацію про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики покладають на секретаря ТК (п. 2.12 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557; далі — Примірне положення).

Голова ТК має подбати про те, аби уникнути ситуації, коли немає кому розміщувати інформацію про публічні закупівлі. Адже за відсутності секретаря ТК його обов’язки виконує інший член комітету, визначений його головою (п. 2.4 Примірного положення).

А відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар ТК замовника (ч. 1 ст. 10 Закону № 922).

У будь-якому разі, якщо посадові особи перебувають офіційно на лікарняному, то їх обов’язки мають бути покладені на інших працівників. І це треба передбачати заздалегідь.

Тож радимо у положенні про ТК замовника зафіксувати, хто з членів комітету виконуватиме обов’язки секретаря, коли його не буде на робочому місці. І зокрема — хто відповідатиме за оприлюднення інформації про закупівлю.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівлі тендерного комітету на межі 2021-го та 2022 року

Наближається 2022 рік і замовникам час підготуватись до чергових оновлень – переходу від роботи з тендерними комітетами до уповноважених осіб. Про які закупівельні етапи варто подбати вже зараз, щоб вберегти себе від штрафів та забезпечити безперебійність закупівель?
5391

Як відбуватиметься ліквідація тендерного комітету

Поняття тендерного комітету (далі ТК) відходить в закупівельну історію, і через декілька років нове покоління уповноважених осіб навіть не знатиме, що колись закупівлі проводив ТК. Але наразі замовник повинен правильно завершити діяльність ТК. Як ліквідувати тендерний комітет, роз’яснює експерт з публічних закупівель.
7685

Відпустка члена тендерного комітету

Планування закупівель, складання та затвердження річного плану таких закупівель, проведення процедур закупівель, вибір переможця – все це та багато іншого лежить на плечах тендерного комітету замовника, принаймні до січня 2022 року. Однак, що робити замовнику, коли один, а то й кілька його членів збираються у відпустку, а необхідність у прийнятті рішень в той період залишається? Давайте з’ясовувати.
2007

Тендерний комітет чи уповноважена особа: настанови для замовника

Кожен замовник має знати, як працюють уповноважена особа та тендерний комітет у 2021 році. Проаналізуємо ключові відмінності у функціях, вимогах і відповідальності ТК та УО. Роз'яснимо, що обов'язково необхідно зробити замовнику у перехідний період до 01.01.2022 року.
2308