Доплата чи премія для УО

4267

Запитання

Не можемо ввести до штатного розпису посаду для уповноваженої особи (УО). Чи можна в такому разі замість доплати видати працівнику премію?

Відповідь


Відповідно до Закону про публічні закупівлі, уповноважена особа може бути призначена трьома способами.

Якщо керівник вирішив покласти обов’язки УО на штатного працівника, то вводити посаду до штатного розпису не обов'язково.

Враховуйте! За виконання додаткових обов’язків керівник повинен встановити для такого працівника доплату. Це передбачають і стаття 11 Закону № 922, і стаття 105 КЗпП. Щоб діяти відповідно до законодавста про працю, умови та розмір цієї доплати зазначають в колективному договорі.

Тож потрібно:

  • внести зміни до колективного договору/положення про оплату праці про умови, на яких запроваджена та встановлена доплата за виконання обов’язків УО, якщо аналогічної доплати колдоговір не передбачає;
  • отримати згоду від працівника на виконання додаткових обов’язків УО. Він може написати про це заяву;
  • видати наказ про виконання обов’язків УО. В наказі покласти виконання цих обов’язків на працівника з доплатою;
  • затвердити Положення про уповноважену особу.

Доплата чи премія для УОПремію призначають у зовсім інших випадках, тому важливо не плутати норми.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4484

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
57396