Чи можна укладати договір за кількома «допороговими» предметами закупівель, якщо сума перевищує вартісні межі для відкритих торгів? Так. Але НІ!
Для господарської діяльності комунальному підприємству потрібен автомобіль, а ось коштів на його закупівлю немає. Тому підприємство планує взяти автомобіль у лізинг. Чи потрібно застосовувати Закон про публічні закупівлі, аби закупити послуги з лізингу?
Ви вирішили відремонтувати будівлю, уклали договір про закупівлю робіт, а потім виявилося, що таких робіт недостатньо. Чи необхідно проводити процедуру закупівлі, щоб закупити додаткові роботи? Відповідь знає експерт.
Допороговим закупівлям присвячено чимало шпальт нашого журналу. Здавалося б, ну що там складного? Та попри це потік запитань як від замовників, так і від учасників, не зменьшується. Тож пропонуємо знайти відповіді на окремі з них у судовій практиці з допорогових закупівель. Адже вчитися ліпше на чужих помилках
Замовник вимагав у ТД документи від виробника товару. І пропозицію учасника, який не мав таких документів, — відхилив. Прокурор побачив у таких діях замовника дискримінацію і подав позов до суду. Ба більше, через дискримінаційні умови ТД він вимагав визнати договір недійсним. Що ж сказав суд?
Орган вищого рівня прийняв рішення про реорганізацію замовників. А як же закупівлі? Хто доведе до ладу процедури, розпочаті реорганізованими замовниками? Як бути з уже укладеними договорами? Чи може правонаступник планувати закупівлі в старому річному плані закупівель чи все ж складати новий? Запитань — чимало. Шукаємо відповіді