Закупівля молочних продуктів – один предмет закупівлі чи багато
Загальне правило
Предметом закупівлі можуть бути товари, роботи чи послуги, які замовник закуповує у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі.
Товарами за Законом № 922 (п. 34 ч. 1 ст. 1) вважають:
- продукцію, об’єкти будь-якого виду та призначення, у т. ч. сировину, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані;
- послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.
Так, для товарів предмет закупівлі визначають за пунктом 3 розділу І Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — Порядок № 708). А саме:
- згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону № 922;
- за показником четвертої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник).
Якщо потрібно визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти), замовник може це зробити за показниками четвертої — восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів.
Для молокопродуктів — коди різні
Предмет закупівлі для таких продуктів, як молоко, сметана, ряжанка, визначаємо за Єдиним закупівельним словником. Тож одразу і перевіримо, буде це один предмет закупівлі чи різні. Почнемо з молока.
Так, посилання на молоко знаходимо в групі з таким цифровим визначенням:
А ось на такі товари, як сметана та ряжанка, в Єдиному закупівельному словнику прямого посилання немає. Натомість є така товарна група: