Відновлення Охматдиту: тендер на капітальний ремонт оголосять на початку травня
Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Додаткова закупівля до 50 тис. ліків і медвиробів
МОЗ зазначає, відбудова сучасного корпусу лікарні «Охматдит» вартуватиме близько 396 млн грн — про це стало відомо під час брифінгу у лікарні, що відбувся 30 квітня після зустрічі з представниками організацій, які пожертвували кошти на відбудову Охматдиту. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня. Під час капітального ремонту лікарня продовжить працювати та надавати допомогу пацієнтам. Зовнішні роботи мають завершити взимку.
Зараз на фінальній стадії розробка проєктно-кошторисної документації на відновлення нового корпусу — вона проходить державну експертизу. Фінансуватися капітальний ремонт буде із коштів, зібраних на рахунках БФ «Охматдит — здорове дитинство». Перед оголошенням тендеру планують провести ринкові консультації з будівельними компаніями, аби залучити до тендеру якомога більше учасників та посприяти конкуренції.
«Охматдит — це не просто будівля. Це лікарня, яка навіть після ракетного удару щодня приймає сотні дітей. І саме це робить відновлення особливо складним: ми не можемо зупинити лікарню, але маємо зробити все правильно, якісно й безпечно. Ми обрали шлях прозорості: усі закупівлі здійснюються через публічні тендери або шляхом укладання договорів із обов’язковою публікацією інформації — під наглядом технічних фахівців і Ради з відновлення. Це дозволяє нам не лише відповідально використовувати державні та донорські кошти, а й гарантувати головне — безперервну допомогу маленьким пацієнтам на найвищому рівні», — сказав заступник Міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов.

Крім нового корпусу під час атаки 8 липня постраждало ще 4 будівлі:
- хірургічний корпус;
- токсикологічний корпус;
- адміністративний корпуси;
- трансформаторна підстанція.
Щодо них також запущені процеси відновлення та проведено ряд тендерів. Деталі — в презентації за посиланням. Зараз лікарня виконує ту ж кількість оперативних втручань, незважаючи на скорочення ліжкового фонду.
Учасники брифінгу також наголосили, що всі гроші, зібрані на відбудову НДСЛ «Охматдит», а це понад мільярд гривень, будуть використані за призначенням. З цих коштів вже були оплачені роботи з оцінки руйнувань, розробки проєктної документації та проведення захисних робіт. Кожен етап відбудови контролює Рада із відновлення Охматдиту.
«Головне завдання Ради з відновлення Охматдиту — забезпечити якісний, прозорий, підзвітний і максимально швидкий процес відбудови відповідно до чинного законодавства. Всі рішення ухвалювались з розумінням, що лікувальний процес має бути безперервним, а лікарня — безпечною для пацієнтів. Відбудова Охматдиту — це тест на доброчесність, тому ми залучаємо сторонню експертизу та вивіряємо кожен крок. Впевненість у тому, що країна здатна діяти прозоро й ефективно, є не менш важливою, ніж сам результат», — зауважила Інна Іваненко, голова Ради з відновлення Охматдиту.
Джерело: офіційний сайт МОЗ