ДАСУ: в Житомирі будівництво колектора за 170 млн грн віддали двічі «забракованому» підряднику

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
Управління комунального господарства Житомирської міськради обрало ТОВ «Будівельні споруди міста» підрядником з будівництва нової лінії напірного каналізаційного колектора за понад 170 млн грн. Хоча це суперечить двом висновкам ДАСУ та рішенню АМКУ про невідповідність приватної фірми технічним вимогам за умовами тендеру

ДАСУ: в Житомирі будівництво колектора за 170 млн грн віддали двічі забракованому підряднику

Перевірка та моніторинг закупівель


Після 11 квітня визначаємо предмет закупівлі по-новому
document_icon.gif
Порівняльна таблиця змін до Порядку визначення предмета закупівлі

Ознайомитися


15 серпня 2024 року Управління комунального господарства Житомирської міськради оголосило на Prozorro закупівлю щодо будівництва напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції до станції очисних споруд.

Заявку на участь у тендері подали дві компанії:

  • ТОВ «Будівельні споруди міста»;
  • ТОВ «КСМ-ГРУП».

Переможцем процедури замовник обрав першого підрядника, пропозиція якого була на 15 млн грн нижчою за конкурента. Однак у вересні 2024 року ДАСУ провела моніторинг закупівлі, під час якого були виявлені порушення законодавства, з вимогою скасувати результати конкурсу.

Комісія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель у жовтні прийняла рішення, яким також зобов’язала Управління комунального господарства Житомирської міськради не визнавати ТОВ «Будівельні споруди міста» переможцем тендеру.

Відтак 19 листопада 2024 року оголошується повторний конкурс, учасниками якого стають ті ж дві приватні компанії. Але тепер вже пропозиція ТОВ «КСМ-ГРУП» стає нижчою на 15 млн грн.

ДАСУ провела моніторинг закупівлі і в березні 2025 року і зробила висновок про наявність порушень законодавства замовником та учасниками тендеру. Фахівці виявили, що Управління комунального господарства Житомирської міськради безпідставно відхилило учасника ТОВ «КСМ-ГРУП», пропозиція якого була дешевшою, і всупереч вимогам законодавства знову обрало переможцем ТОВ «Будівельні споруди міста», з яким і підписало договір на будівництво каналізаційного колектора.

ДАСУ зобов’язала замовника усунути встановлені порушення шляхом розірвання договору. Водночас Управління комунального господарства Житомирської міськради, замість того, щоб провести процедуру закупівлі у встановленому законодавством порядку і рятувати місто від нечистот, звернулося до суду з оскарженням результатів моніторингу.

ДАСУ звертає увагу громадськості щодо цього проєкту та закликає зі свого боку контролювати ефективність витрачання коштів на будівництво колектора.

Зі свого боку ДАСУ — з метою заощадження бюджетних коштів і для захисту інтересів громад — готує законодавчі зміни, щоб звести нанівець будь-які форми «протекціонізму» й унеможливити ігнорування замовниками висновків та вимог аудиторів під час процедури моніторингу закупівель.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вартість участі у закупівлі

Участь у публічних закупівлях пов'язана з різними витратами, які можуть виявитися значущими для учасників. У цій статті ми розглянемо, які витрати можуть понести учасники, включаючи вартість подання тендерної пропозиції та вартість оскарження в АМКУ. Розуміння цих факторів допоможе більш точно оцінювати свої можливості та готуватись до тендерних процедур з максимальною ефективністю
1320

Скарга в Антимонопольний комітет — зразок

Не витрачайте час на складання документів. Скачайте зразки скарг до антимонопольного комітету та дізнайтеся, як заповнити електронні поля для подачі скарги
635

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
6534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді