Міносвіти підписало Глобальний договір щодо інтеграції харчування

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
27–28 березня 2025 року в Парижі відбувся глобальний саміт Nutrition for Growth (N4G), присвячений питанням харчової безпеки, сталого розвитку та здоровʼя майбутніх поколінь. Участь у події відкрила нові можливості для міжнародного співробітництва української делегації у сферах освіти та харчової безпеки

Міносвіти підписало Глобальний договір щодо інтеграції харчування

Закупівля за кошти субвенції на харчування

Під час саміту Україна разом з іншими 40 країнами підписали Глобальний договір щодо інтеграції харчування — документ, спрямований на:

  • впровадження ефективних підходів до поліпшення харчування дітей;
  • формування здорових звичок; та
  • зміцнення міжнародної співпраці у цій сфері.

«Україна продовжує системно інвестувати в безпеку та здоров'я дітей. МОН нагадує, у 2024–2025 роках Уряд виділив понад 2,5 млрд грн для організації безоплатного якісного поживного харчування для 1,6 млн українських школярів, а також 1,2 млрд грн на оновлення інфраструктури у шкільних їдальнях. Продовжуємо зміцнювати міжнародні партнерства та масштабувати результати розвитку реформи шкільного харчування в Україні», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Україна презентувала міжнародним партнерам досвід реформи шкільного харчування та її ключові виклики, обговоривши перспективи залучення технічної та фінансової підтримки від міжнародних організацій.

«Реформа шкільного харчування — це не просто поліпшення меню в їдальнях. Це про інвестиції у здоров'я наших дітей, їхнє майбутнє та стійкість нації. Саміт Nutrition for Growth дав нам можливість продемонструвати, що Україна на правильному шляху й має всі шанси стати в один ряд з лідерами у питанні здорового харчування на міжнародному рівні», — сказав керівник Команди реформи шкільного харчування Орест Степаняк.

Довідково

Реформа шкільного харчування в Україні розпочалась у 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської і передбачає системне оновлення підходів до організації харчування в школах:

  • оновлення нормативів;
  • технічних вимог;
  • модернізацію інфраструктури;
  • впровадження стандартів якості та безпеки; та
  • формування культури здорового харчування.

Джерело: офіційний сайт МОН

Статті за темою

Усі статті за темою

Очікувана вартість предмета закупівлі на 2025 рік

Інформація про розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі обов’язково має бути відображена у річному плані закупівель замовника на основі актуальних даних. Але вона може змінюватись. Коли і як розрахувати очікувану вартість — пояснимо
16552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді