Документи для реєстрації договорів з Особливостями: роз'яснення Казначейства
Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Вебінар. Скасування Господарського кодексу
Органи Казначейства реєструють та ведуть облік бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до БКУ та з урахуванням:
- Закону «Про міжнародні договори України»;
- законодавства у сфері закупівель;
- інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству; та
- Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309 (далі – Порядок № 309).
ДКСУ зазначає, за умови взяття бюджетного зобов'язання, за яким здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг з урахуванням особливостей, визначених законодавством, без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель/електронних каталогів для закупівлі товарів розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр (абз. 1 п. 2.2 Порядку № 309):
- протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання; або
- протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) (п. 2.2 Порядку № 309).

☑️отримуйте сповіщення на смартфон про найважливіші новини ☑️спілкуйтеся з колегами☑️будьте в курсі подій
У разі змін умов бюджетних зобов'язань (додаткові договори, розірвання договору тощо) розпорядник бюджетних коштів повинен протягом 7 робочих днів з дати їх виникнення подати до органів Казначейства Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов'язань і відповідні підтвердні документи щодо уточнення реквізитів та показників таких бюджетних зобов'язань (п. 2.9 Прядку № 309).
Частина 2 ст. 7 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить перелік документів, які перевіряють органи Казначейства до здійснення оплати за договорами про закупівлю, та перелік випадків, в яких органи Казначейства вживають заходи з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю.
Орган Казначейства до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність:
- договору про закупівлю;
- річного плану закупівель; та
- звіту про результати проведення процедури закупівлі, які:
- підтверджують проведення процедури закупівлі, за результатами якої укладено договір про закупівлю шляхом перегляду в електронній системі закупівель.
Орган Казначейства вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунка замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю у випадках, передбачених абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону.
За відсутності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства не реєструють такі зобов'язання, а:
- надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації; та
- повертають Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов'язань і підтвердні документи (п. 2.10 Порядку № 309).
Джерело: лист ДКСУ від 17.02.2025 р. № 12-12-12/3591