Документи для реєстрації договорів з Особливостями: роз'яснення Казначейства

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
ДКСУ в листі від 17.02.2025 р. № 12-12-12/3591 надала роз'яснення щодо документів, на підставі яких органи Казначейства реєструють зобов'язання

Документи для реєстрації договорів з Особливостями: роз'яснення Казначейства

Професійна спільнота Держзакупівлі. Новини

Органи Казначейства реєструють та ведуть облік бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до БКУ та з урахуванням: 

  • Закону «Про міжнародні договори України»; 
  • законодавства у сфері закупівель; 
  • інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству; та  
  • Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309 (далі – Порядок № 309). 

ДКСУ зазначає, за умови взяття бюджетного зобов'язання, за яким здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг з урахуванням особливостей, визначених законодавством, без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель/електронних каталогів для закупівлі товарів розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр (абз. 1 п. 2.2 Порядку № 309): 

  • протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання; або
  • протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) (п. 2.2 Порядку № 309). 

У разі змін умов бюджетних зобов'язань (додаткові договори, розірвання договору тощо) розпорядник бюджетних коштів повинен протягом 7 робочих днів з дати їх виникнення подати до органів Казначейства Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов'язань і відповідні підтвердні документи щодо уточнення реквізитів та показників таких бюджетних зобов'язань (п. 2.9 Прядку № 309). 

Частина 2 ст. 7 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить перелік документів, які перевіряють органи Казначейства до здійснення оплати за договорами про закупівлю, та перелік випадків, в яких органи Казначейства вживають заходи з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю. 

Орган Казначейства до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність

  • підтверджують проведення процедури закупівлі, за результатами якої укладено договір про закупівлю шляхом перегляду в електронній системі закупівель.  

Орган Казначейства вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунка замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю у випадках, передбачених абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону. 

За відсутності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства не реєструють такі зобов'язання, а: 

  • надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації; та
  • повертають Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов'язань і підтвердні документи (п. 2.10 Порядку № 309).

Джерело: лист ДКСУ від 17.02.2025 р. № 12-12-12/3591

Статті за темою

Усі статті за темою

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
53257

Попередня оплата в бюджетних установах 2025

Дізнайтеся, за яких умов бюджетна установа може встановити у договорі вимогу про попередню оплату за Постановою № 1170. Також ви дізнаєтеся про деякі підводні камені встановлення такої вимоги
15862

Термін реєстрації договору в Казначействі: шпаргалка

До порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства внесли зміни. Вчасно зареєструвати зобов'язання за договором про закупівлю, прямим договором, договором про закупівлю через електронний каталог допоможе наша шпаргалка
5097

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді