Мінекономіки закликало Міжнародний трастовий фонд фінансувати закупівлю української техніки для розмінування

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міністерство економіки разом із Міжнародним трастовим фондом (ITF) обговорили потенційні проєкти для фінансування у 2025 році

Мінекономіки закликало Міжнародний трастовий фонд фінансувати закупівлю української техніки для розмінування

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі


Після 11 квітня визначаємо предмет закупівлі по-новому
document_icon.gif
Порівняльна таблиця змін до Порядку визначення предмета закупівлі

Ознайомитися


На засіданні правління ITF Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко закликала спрямовувати кошти на закупівлю української техніки для розмінування для ДСНС та ДССТ та підтримати проєкти і гранти із розвитку інновацій та програми навчання для ветеранів, які прагнуть працевлаштуватися у сфері протимінної діяльності.

«Міністерство економіки координує зусилля із гуманітарного розмінування та ефективне використання донорських коштів. Тому ми готові допомогти спільно визначити конкретні програми для фінансування в рамках ITF. Це допоможе нам зараз планувати заходи із гуманітарного розмінування у наступному році. Для нас також вкрай важливо, аби кошти донорів спрямовувалися на закупівлю техніки і обладнання для розмінування, вироблені в Україні, адже це має подвійний ефект – створює робочі місця в нашій країні й підтримує бюджет податками», – наголосила Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що міжнародні організації, зокрема агентства ООН, уже закуповували українське обладнання. За її словами, такі закупівлі повертають до бюджету до 40% від витраченої суми.

Юлія Свириденко представила конкретні потреби Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту, зокрема на:

  • машини швидкої допомоги,
  • машини для перевезення особового складу,
  • металодетектори,
  • машини підвищеної прохідності та інше обладнання.

Крім того, Перший віце-премʼєр-міністр запропонувала ITF доєднатися до фінансування грантів для інноваторів у розмінуванні і програм із навчання ветеранів та ветеранів, які прагнуть працювати у сфері гуманітарного розмінування.

Уряд працює над прискоренням гуманітарного розмінування – через навчання саперів і розвиток спроможностей місцевих операторів. У 2023 році в Україні було лише 6 операторів розмінування та близько 1500 саперів, а важка техніка взагалі була відсутня. Сьогодні українську землю розміновують 98 спеціалізованих важких машин, понад 4000 саперів, а кількість операторів зростала до 66. Упродовж 10 місяців обстежено понад 289 тис. га сільгоспземель, з яких 255 тис. га вже передано аграріям.

«Наша мета – протягом наступних десяти років повернути 80% потенційно забруднених земель до продуктивного використання. Досягти цієї цілі можливо лише системними діями та стратегічним підходом», – зазначила Юлія Свириденко.

Щоб допомогти фермерам у розмінуванні, Уряд запустив механізм компенсації послуг з розмінування, де 100% вартості покриває державний бюджет. Юлія Свириденко запросила партнерів приєднатися до ініціативи та підтримати розширення цієї програми кредитними та грантовими можливостями для фермерів та операторів.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6088

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4167

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40845

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6241

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді