Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві
Постановою «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти»:
- передбачено, що однією з умов використання коштів буде віднесення обʼєкта завершеного проєкту до захисних споруд цивільного захисту, зокрема сховища, або протирадіаційного укриття;
- змінено процедуру розподілу коштів, а саме встановлено, що розподіл коштів буде здійснювати комісія, створена Міністерством освіти і науки України;
- встановлено граничні обсяги надання субвенції з урахуванням наближеності окремих територій України до зони бойових дій, активності ведення ворожих обстрілів та кількості здобувачів освіти, які не мають можливості здійснювати навчання в режимі офлайн.
Відповідно до постанови, субвенцію на укриття у 2024 році буде спрямовано лише для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання.
Також визначено 8 пріоритетних областей та граничні обсяги надання субвенції на облаштування безпечних умов для кожної з них:
- Харківська область – 500 млн грн;
- Дніпропетровська область – 500 млн грн;
- Запорізька область – 500 млн грн;
- Миколаївська область – 200 млн грн;
- Херсонська область – 200 млн грн;
- Одеська область – 150 млн грн;
- Сумська область – 150 млн грн;
- Чернігівська область – 150 млн грн.
Окремо 150 мільйонів гривень субвенції буде спрямовано на завершення реалізації проєктів із будівництва укриттів, розпочатих у 2023 році, але за умови, що такі проєкти вже профінансовані та завершені мінімум на 40%.
Цього року всі проєкти з капітального ремонту або будівництва укриттів громади подаватимуть через систему DREAM – прозоро та публічно.
Серед головних умов:
- наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт безпечного місця;
- у ЗЗСО навчається не менш ніж 200 дітей;
- підтверджене співфінансування з місцевого бюджету, мінімальний розмір якого відповідає індексу податкоспроможності громади;
- проєкт повинен бути завершений у цьому році.
Важливо, що в межах затвердженого механізму обласні військові адміністрації зможуть переглянути усі проєкти у системі DREAM та сформувати власний перелік пріоритетних проєктів на підставі стратегічного бачення розвитку регіону та безпекової ситуації. Після чого надати свої пропозиції комісії, створеній МОН.
Уже комісія МОН, відповідно до наданих рекомендацій ОВА, обирає та фіналізує список проєктів, які потребують першочергового фінансування в закладах освіти.
Громади, які не отримають кошти на облаштування безпечних освітніх просторів, але мають подані проєкти в DREAM, зможуть залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів або донорів.
Подання проєктів на отримання фінансування розпочинається 17 квітня та триватиме 7 робочих днів із моменту оголошення конкурсу.
Джерело: офіційний сайт МОН, Telegram-канал Тараса Мельничука