Кабмін затвердив технічні вимоги для сміттєспалювальних установок в Україні

Технічні вимоги допоможуть якісно врегулювати роботу підприємств, що експлуатуватимуть стаціонарні або мобільні установки спалювання та сумісного спалювання відходів.

Кабмін затвердив технічні вимоги для сміттєспалювальних установок в Україні

Вебінар. Закупівлі медичних закладів за ЗПП

Такі підприємства більш відомі як «сміттєспалювальні заводи». В Україні фактично існує лише один такий завод – «Енергія», який працює в Києві ще з 1987 року.

У рамках реформи будівництво таких, навіть сучасних, заводів не є пріоритетним для нашої країни. Адже ми рухаємося до кругової економіки і зосереджуємося на створенні нових сміттєобробних потужностей. Однак рухаючись до ЄС, Україна розпочала велику реформу та зобов’язалася повністю імплементувати європейське законодавство у цій сфері, а отже якісно врегулювати й питання функціонування сміттєспалювальних установок.

Умови спалювання відходів в Україні тепер відповідатимуть європейським стандартам екологічної безпеки, зокрема:

  • вимогам Директиви 2008/98/ЄС про відходи;
  • Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди;
  • та Імплементаційного рішення Європейської комісії 2019/2010 про встановлення висновків щодо найкращих доступних методів для спалювання відходів.

Тож якщо такі заводи й створюватимуть в Україні, то лише із застосуванням найкращих доступних технологій та методів управління.

Оператори будуть зобов'язані:

  • впроваджувати заходи зі скорочення викидів та скидів;
  • здійснювати постійний моніторинг роботи установок;
  • вимірювати показники стану повітря, підземних та поверхневих вод, грунтів, запахів, шумового забруднення тощо.

Застосування сучасних технологій та суворий контроль за викидами допоможуть забезпечити максимальну ефективність та безпечність процесу.

Джерело: офіційний сайт Міндовкілля

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля виробів медичного призначення

У статті — про порядок визначення предмета закупівлі для медичних виробів; про використання національного класифікатора НК 024:2023; про заповнення інформації в ЕСЗ під час закупівлі медвиробів
5552

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2025

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
90514

Гарантійний лист: зразок, шаблон, бланк

Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова
41582

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді