Представники Міністерства економіки, Міністерства освіти і науки України, ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» провели вебінар для виробників та постачальників харчових продуктів, які зацікавлені у співпраці із закладами освіти, а також компаніями й підприємствами, що забезпечують харчуванням школи та садочки.

Закупівля за кошти субвенції на харчування
На вебінарі фахівці ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» озвучили вимоги до постачальників продуктів та розповіли про особливості кваліфікації та участі в закупівлях через електронний каталог «Prozorro Market».
З початку 2024 року показник економії на купівлі харчування через е-каталог уже сягнув 150 млн грн. Саме тому за рішенням Уряду з 14 березня всі публічні закупівлі продуктів мають відбуватися через цей інструмент.
Заклади освіти та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер повинні закуповувати через е-каталог такі продукти:
- м’ясо;
- овочі та фрукти;
- молоко та молочні продукти;
- макарони;
- борошно та крупи;
- заморожену рибу;
- цукор буряковий та яйця.
Це стосується закупівель на суму від 100 000 гривень. Е-каталог розміщений на платформі «Prozorro Market», яка працює за принципом маркетплейсу – на безоплатній основі для замовників. Закупівлі товарів відбуваються через запит пропозиції від постачальників. У середньому ця процедура займає дев'ять днів, а конкуренція майже вдвічі вища, ніж на відкритих торгах. Так Prozorro Market забезпечує прозорість та відкритість торгів, а отже, знижує корупційні ризики.
Захід став важливим кроком у межах реформи шкільного харчування на шляху до налагодження прозорої та зрозумілої системи закупівель, побудови партнерських стосунків між замовниками та постачальниками.
Джерело: офіційний сайт МОН
Підсумовуємо законодавчі нововведення березня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору