Які продукти відтепер повинні закуповувати заклади освіти через е-каталог

Представники Міністерства економіки, Міністерства освіти і науки України, ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» провели вебінар для виробників та постачальників харчових продуктів, які зацікавлені у співпраці із закладами освіти, а також компаніями й підприємствами, що забезпечують харчуванням школи та садочки.

Які продукти відтепер повинні закуповувати заклади освіти через е-каталог

Закупівля за кошти субвенції на харчування

На вебінарі фахівці ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» озвучили вимоги до постачальників продуктів та розповіли про особливості кваліфікації та участі в закупівлях через електронний каталог «Prozorro Market».

З початку 2024 року показник економії на купівлі харчування через е-каталог уже сягнув 150 млн грн. Саме тому за рішенням Уряду з 14 березня всі публічні закупівлі продуктів мають відбуватися через цей інструмент.

Заклади освіти та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер повинні закуповувати через е-каталог такі продукти:

  • м’ясо;
  • овочі та фрукти;
  • молоко та молочні продукти;
  • макарони;
  • борошно та крупи;
  • заморожену рибу;
  • цукор буряковий та яйця.

Це стосується закупівель на суму від 100 000 гривень. Е-каталог розміщений на платформі «Prozorro Market», яка працює за принципом маркетплейсу – на безоплатній основі для замовників. Закупівлі товарів відбуваються через запит пропозиції від постачальників. У середньому ця процедура займає дев'ять днів, а конкуренція майже вдвічі вища, ніж на відкритих торгах. Так Prozorro Market забезпечує прозорість та відкритість торгів, а отже, знижує корупційні ризики.

Захід став важливим кроком у межах реформи шкільного харчування на шляху до налагодження прозорої та зрозумілої системи закупівель, побудови партнерських стосунків між замовниками та постачальниками.

Джерело: офіційний сайт МОН

Статті за темою

Усі статті за темою

Завдання на проектування

Перед початком будь-якого будівництва чи реконструкції необхідно. Для цього складається Завдання на проектування визначає основні вимоги до майбутнього об’єкта будівництва. У статті пояснимо — як розробити та затвердити завдання проєкту
14

Дозвільні документи на будівництво у 2025 році

У статті — порядок подання документів через електронну систему ЄДЕССБ, класифікацію дозвільних документів залежно від класу наслідків об’єкта та компетенцію органів, які видають дозволи
40

Динамічна ціна в публічних закупівлях

Дехто вважає, що застосовувати динамічну ціну договору в тендерах неможливо. Але ця думка хибна. Тож з’ясуймо разом з експертом, що таке динамічна ціна та як її правильно застосовувати
13176

Тверда договірна ціна за Настановами

Чи можна змінити тверду договірну ціну в будівництві? Що нового з цього питання пропонують Настанови з визначення вартості будівництва? З’ясуймо у статті
16623

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді