Представники Міністерства економіки, Міністерства освіти і науки України, ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» провели вебінар для виробників та постачальників харчових продуктів, які зацікавлені у співпраці із закладами освіти, а також компаніями й підприємствами, що забезпечують харчуванням школи та садочки.
Обов’язкові закупівлі продуктів харчування в електронному каталозі
На вебінарі фахівці ДП «Прозорро» та ДУ «Професійні закупівлі» озвучили вимоги до постачальників продуктів та розповіли про особливості кваліфікації та участі в закупівлях через електронний каталог «Prozorro Market».
З початку 2024 року показник економії на купівлі харчування через е-каталог уже сягнув 150 млн грн. Саме тому за рішенням Уряду з 14 березня всі публічні закупівлі продуктів мають відбуватися через цей інструмент.
Заклади освіти та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер повинні закуповувати через е-каталог такі продукти:
- м’ясо;
- овочі та фрукти;
- молоко та молочні продукти;
- макарони;
- борошно та крупи;
- заморожену рибу;
- цукор буряковий та яйця.
Це стосується закупівель на суму від 100 000 гривень. Е-каталог розміщений на платформі «Prozorro Market», яка працює за принципом маркетплейсу – на безоплатній основі для замовників. Закупівлі товарів відбуваються через запит пропозиції від постачальників. У середньому ця процедура займає дев'ять днів, а конкуренція майже вдвічі вища, ніж на відкритих торгах. Так Prozorro Market забезпечує прозорість та відкритість торгів, а отже, знижує корупційні ризики.
Захід став важливим кроком у межах реформи шкільного харчування на шляху до налагодження прозорої та зрозумілої системи закупівель, побудови партнерських стосунків між замовниками та постачальниками.
Джерело: офіційний сайт МОН
Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану