Сумнівний тендер на ремонт лікарні: БЕБ упередило розтрату 504 млн гривень

Бюро економічної безпеки у місті Києві виявило ризиковий тендер на капітальний ремонт лікарні. З бюджету планували витратити 504 млн грн.

Сумнівний тендер на ремонт лікарні: БЕБ упередило розтрату 504 млн гривень

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Під час аналітичного дослідження фахівці Теруправління виявили низку ризиків, пов'язаних із компанією-переможцем тендеру, зокрема:

  • тендерна пропозиція підприємства не містила жодного документа чи розрахунку щодо формування договірної ціни;
  • замовник не оприлюднив кошторисну документацію – додаток до договору, що є його невід’ємною частиною;
  • компанія-переможець закупівлі є фігурантом кримінальних проваджень щодо привласнення бюджетних коштів та віднесена Державною податковою службою України до переліку ризикових платників ПДВ.

З метою упередження розтрати бюджетних коштів аналітики Бюро направили рекомендацію замовнику щодо розірвання угоди з компанією-переможцем тендеру. У результаті замовник повідомив БЕБ про укладання з виконавцем робіт додаткової угоди, якою був розірваний основний договір. Таким чином аналітики БЕБ упередили розтрату понад пів мільярда грн бюджетних коштів.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5322

Оскарження висновку Держаудитслужби про результати моніторингу закупівель

Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
6227

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
9040

Передбачаймо відповідальність контрагента в договорі

Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
4943

Ревізії фінансово-господарської діяльності: як правильно діяти замовнику

Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?
5937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді