Роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID-19

Мінекономіки оприлюднило роз’яснення щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19.

Закупівлі з COVID-19: ураховуємо зміни

Роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID-19

Міністерство нагадало, що за порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати один з таких заходів стягнення: догана та/або звільнення. Порушення трудової дисципліни — це невиконання чи неналежне виконання покладених на працівника трудових обов’язків. Відмову працівника від вакцинації не можна вважати порушенням трудової дисципліни. Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

Отже, роботодавець не має правових підстав примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби.

Джерело: офіційний вебсайт Мінекономіки

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
938

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4873

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді