Процедура врегулювання у справах – це ефективний інструмент, який сприяє прискоренню розслідувань найбільш серйозних порушень конкурентного законодавства та економить ресурси конкурентних відомств, необхідні для проведення таких розслідувань. Вона передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з органом Комітету шляхом визнання відповідачем у справі факту вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, припинення такого порушення та усунення його причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15%.
Процедура може бути застосована у справах про зловживання монопольним становищем та антиконкурентні узгоджені дії, крім випадків спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.
Проте, процедура врегулювання має певні виключення і не застосовується якщо:
- антиконкурентні узгоджені дії або зловживання монопольним становищем не можуть бути припинені, а їхні причини та наслідки не можуть бути усунуті діями відповідача;
- справа за ознаками вчинення відповідачем антиконкурентних узгоджених дій чи зловживання монопольним становищем розпочата протягом п’яти років з дня прийняття рішення про притягнення його до відповідальності за інше порушення тієї ж правової кваліфікації.
Порядок застосування процедури врегулювання у справах деталізує:
- порядок ініціювання процедури врегулювання у справах;
- порядок та умови подання та розгляду Комітетом заяв на ініціювання процедури врегулювання у справах;
- порядок та умови укладання угод про врегулювання у справах.
Практика врегулювання у справах застосовується в більшості конкурентних відомств світу та в усіх конкурентних відомствах ЄС. Тому ухвалення цього документа – ще один крок до інтеграції українського конкурентного законодавства з законодавством ЄС.
Джерело: офіційний сайт АМКУ