Закупівля виробів медичного призначення
Вони будуть розподілені в онкоцентри Сумської, Рівненської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Херсонської, Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Харківської областей та до Національного інституту раку.
«Вперше таке дороговартісне медобладнання як лінійні прискорювачі закуповується централізовано державним коштом у такій кількості. Дякую Медичним закупівлям України за те, що змогли здійснити закупівлю з рекордною економією для державного бюджету. Вдалося заощадити 482 млн грн, або 47%. Робимо все, аби якісна, доступна та безоплатна медична допомога була доступна кожному українцю. Тепер своє «домашнє завдання» мають доробити медзаклади: забезпечити готовність прийняти, змонтувати та запустити в роботу лінійний прискорювач. Кожен керівник онкоцентру взяв на себе відповідне зобов’язання на етапі, коли формувався розподіл. Крайній термін – травень наступного року. Ті, хто не зможе впоратись – обладнання не отримає», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час селекторної наради з керівниками онкоцентрів, які мають отримати лінійні прискорювачі згідно з затвердженим розподілом, та обласних департаментів охорони здоров’я.
Завдяки лінійним прискорювачам лікарі зможуть здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів. Вони дозволяють безпосередньо впливати на ракові клітини чи пухлини, таким чином лікування важких стадій онкології може відбуватися без хірургічного втручання та з більшою ефективністю.
Міністр наголосив на тому, що важливо забезпечити поставки лінійних прискорювачів у всі онкоцентри до травня наступного року. Однак, враховуючи логістичні та організаційні процеси, це має відбуватися поступово, тому є необхідність, аби певні медзаклади пришвидшили підготовку та могли розпочати отримання лінійників вже в грудні цього року.
Джерело: офіційний сайт МОЗ