ФДМУ: з моменту відновлення малої приватизації держбюджет отримав понад 4 млрд грн

Понад 4 млрд грн отримав держбюджет від продажу державного майна з моменту відновлення малої приватизації у вересні 2022 року.

За рік команда ФДМУ знайшла нових власників для 439 збиткових державних активів. У середньому майже 5 підприємців змагаються за кожен актив – загалом в приватизації взяли участь понад 2000 українських бізнесменів.

Нові власники, окрім переможних сум, мають сплатити 960 млн грн боргів підприємств перед працівниками та бюджетом, а також 680 млн грн ПДВ (20% від переможних пропозицій на аукціонах).

Серед найбільших активів, які продав ФДМУ:

  • Готель «Ермітаж» у Києві – 311 млн грн;
  • ДП «Укроборонресурси» у Києві – 210 млн грн;
  • ДП «Рівнеторф» – 205 млн грн;
  • Морський порт «Усть-Дунайськ» – 201 млн грн;
  • АТ «Львівський ювелірний завод» – 185 млн грн.

В найближчих планах малої приватизації – пошук нових власників для декількох десятків державних активів. Наприклад, ФДМУ оголосив торги з продажу:

  • Зарубинського спиртзаводу (стартова ціна 245,4 млн грн, аукціон запланований на 2 жовтня),
  • «Волиньторфу» (190,2 млн грн, 6 жовтня),
  • Нігинського кар’єру (26,5 млн грн, 5 жовтня).

«Рішення відновити малу приватизацію виявилось на 100% виправданим – нам вдалося залучити 4 млрд грн для підтримки Сил оборони та створити можливості для розвитку бізнесу. Сьогодні перед нами стоїть ще більший виклик – продаж активів великої приватизації та санкційного майна. Це дозволить залучити міжнародні інвестиції та отримати ще більше коштів для бюджету», – зазначає в.о. Голови ФДМУ Олександр Федоришин.

Джерело: офіційний сайт КМУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9049

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9824

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11132

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді