Комісія розглянула переліки проєктів та заходів від обласних та Київської міської адміністрації, які сформовані за пропозиціями селищних та міських рад. Пріоритет надається проєктам щодо відновлення, будівництва та модернізації об’єктів:
- громадського призначення;
- соціальної сфери;
- культурної спадщини;
- житлово-комунального господарства;
- інших об’єктів, що мають значний вплив на життя громад.
Ініціатори погоджених проєктів отримають кошти у вигляді субвенції з державного бюджету. На попередньому засіданні, яке відбулося 28 серпня 2023 року, Комісія погодила до фінансування за рахунок субвенції 140 проєктів на 1,32 мільярда гривень. З урахуванням результатів першого засідання Комісії, до фінансування було погоджено 279 проєктів з обсягом фінансування 3,9 мільярда гривень.
Йдеться про відновлення та будівництво:
- об’єктів теплопостачання (2 проєкти);
- водопостачання та водовідведення (29);
- споруд цивільного захисту (54);
- шкіл (30);
- закладів дошкільної освіти (13) та охорони здоров'я (48);
- ЦНАПів (7);
- центрів безпеки (3);
- адміністративних будівель (9);
- інших об’єктів, що мають вплив на життя громад (8);
- роботи з проєктування (76).
Мінвідновлення нагадує, що рішення про Порядок і умови розподілу коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у сумі 4,477 мільярда гривень було ухвалене Урядом України у червні 2023 року.
Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Пріоритет надається тим регіонам, які найбільше постраждали внаслідок збройної агресії або ж зазнали найбільшого навантаження через значний приплив внутрішньо переміщених осіб.
Джерело: офіційний сайт Мінвідновлення