Затверджено порядок розроблення та погодження паспортів безпеки на об’єкти критичної інфраструктури

Кабмін затвердив порядок розроблення та погодження паспортів безпеки на об’єкти критичної інфраструктури (далі - ОКІ) для забезпечення захисту від можливих загроз та запобігання їх виникнення.
Отримайте безплатний доступ на цілу добу

Паспорт безпеки на ОКІ є одним з ключових документів у сфері захисту критичної інфраструктури. Відповідно до нього визначаються заходи, які мають вживатися у разі виникнення загроз наданню життєво важливих послуг.

Він сприятиме:

  • безперервному функціонуванню критичної інфраструктури, об’єкти якої забезпечують роботу найважливіших сфер життя суспільства;
  • стійкості їх роботи;
  • усуненню реальних чи потенційних загроз.

Держспецзв'язку нагадує, що під час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України визначена Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України. Уповноважений орган координує діяльність суб'єктів національної системи захисту, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.

Також уповноважений орган є держателем та адміністратором Реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Цей реєстр відіграє важливу роль у координації процесу захисту критичної інфраструктури України. Він дозволяє:

  • узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури;
  • запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту;
  • створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей;
  • здійснити оцінку стану захищеності ОКІ;
  • забезпечити паспортизацію та захист обʼєктів.

Джерело: офіційний сайт Держспецзв'язку

Статті за темою

Усі статті за темою

Очікувана вартість предмета закупівлі на 2025 рік

Інформація про розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі обов’язково має бути відображена у річному плані закупівель замовника на основі актуальних даних. Але вона може змінюватись. Коли і як розрахувати очікувану вартість — пояснимо
16556

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді