Ухвалені нові ДБН для медзакладів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Олександр Кубраков на сторінці Міністерства інфраструктури України у Фейсбуці повідомив, що віднині всі медичні заклади будуватимуть згідно з новими державними будівельними нормами.

За повідомленням Олександра Кубракова, проєктування та будівництво будинків і споруд закладів охорони здоров’я відсьогодні відбуватиметься за новими державними будівельними нормами. ДБН розроблені з урахуванням принципів безбар'єрності, інклюзивності, а також згідно з нормами організації цивільного захисту та енергоефективності.

Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію, зокрема щодо:

  • об’ємно-планувальних рішень;
  • інженерного забезпечення;
  • комфортності надання медпослуг як для пацієнтів, так і для медперсоналу;
  • забезпечення повної інклюзивності таких закладів, зокрема для осіб з інвалідністю тощо.

«З моменту повномасштабного військового вторгнення росіяни пошкодили понад півтори тисячі лікарень. Попереду велика робота з відновлення. У підході до відбудови ми дотримуємося ключового принципу – build back better – відбудувати краще, ніж було. З набуттям чинності нових державних будівельних норм ми можемо побудувати сучасні інклюзивні клініки з урахуванням кращих європейських практик», – прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Норми, зокрема, передбачають:

  • наявність біля головного входу медзакладу обов’язково паркомісць для автівок людей з інвалідністю;
  • стоянки для велосипедів та мотоциклів;
  • електрозарядні пристрої для електромобілів;
  • на території стаціонарів може бути розміщений вертодром;
  • розміщення пацієнтів в одномісних чи двомісних палатах з душем.

Норми максимально наближені до європейських стандартів в частині:

  • об’ємно-планувальних рішень;
  • вимог до вентиляції;
  • можливості автономного та безперебійного функціонування окремих приміщень за відсутності електрозабезпечення;
  • також враховані особливості проведення капітальних ремонтів та реконструкції вже існуючих будівель, в тому числі – пам’яток архітектури.

Нова редакція ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення» розроблена Робочою групою в умовах воєнного стану за спрощеною процедурою. До її складу увійшли представники: Міністерства охорони здоров’я, Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», Державної служби з надзвичайних ситуацій України, ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва», Національного авіаційного університету, наукових інститутів, технічних комітетів та громадських організацій людей з інвалідністю, зокрема – ГО «Безбар’єрність», ГС «ВГО «НАІУ», ГО «Всеукраїнський центр туризму осіб з інвалідністю».

Джерело: сторінка у Фейсбуці Мінінфраструктури

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

Кожен передплатник VIP-версії Система «Експертус Держзакупівлі» може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему. Не лишайтеся із робочими проблемами наодинці
698

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20716

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41089

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді