За яким графіком тепер відключатимуть електроенергію: врахуйте в роботі

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міністерство енергетики внесло зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

 

 

Наказ Міненерго від 11.11.2022 № 384, зі змінами від 09.12.2022 (наказ № 412) встановлює нові вимоги до графіків погодинного відключення електрики.  
 
Графік погодинного відключення складають обсягом до 100 %, але не менше 75 % від максимального споживання електричної потужності в період з 8.00 до 22.00 години в режимний день замірів грудня попереднього року кожного оператора систем розподілу.
 
Графіки розподіляють на шість рівних черг, які мають підтримувати обсягом не менше 12,5 % від поточного електроспоживання (до змін – не менше 25%). При складанні графіків ураховують схеми електропостачання споживачів першої категорії та об’єктів критичної інфраструктури. 
 
Не пізніше ніж за одну добу до початку застосування графіків Міненерго повідомлятиме: 
  • операторів системи передачі та розподілу (далі – оператори); 
  • через ЗМІ/свій сайт – Київську міську та обласні держадміністрації, місцеві органи виконавчої влади. 
Оператори не пізніше ніж за 8 годин до застосування графіків повідомляють споживачів через свої сайти або оперативну лінію. Мають вказувати строк і час початку відключень та завершення застосування упродовж доби та кількість черг.
Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів: 
  • не має перевищувати 4 години, 
  • в умовах мінусових температур (нижче -10° C) – 2 години. 
Під час воєнного стану та впродовж року після його припинення, тривалість перерви в електропостачанні споживачів не може перевищувати 6 годин упродовж доби з можливим відхиленням в сторону збільшення на не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря. 
 
Коли введені в дію графіки не забезпечують дотримання заданого режиму споживання електричної потужності, диспетчер після попередження може застосувати: 
  • графіки аварійних відключень; 
  • спеціальні графіки аварійних відключень в обсягах, необхідних для виконання встановлених режимів електроспоживання, з урахуванням безпеки життя та здоров’я людей.
На період дії воєнного стану та впродовж 12 місяців після його скасування до промислових підприємств не застосовують графіки за таких умов: 
  • зниження обсягу споживання електроенергії у години максимального навантаження на 50% до серединного рівня споживання ув години максимального навантаження; 
  • зниження обсягу споживання електроенергії у години напівпікового навантаження на 25% до серединного рівня споживання у години напівпікового навантаження.
Промислові підприємства можуть: 
  • запропонувати альтернативний варіант зниження власного рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електроенергії; 
  • узгодити його з відповідною військовою адміністрацією та операторами.
Самовільне перемикання споживачем навантаження, внесеного до графіків, на інші джерела живлення, дає підприємству право відключити приєднання споживача від джерела електропостачання після додаткового попередження споживача про порушення встановленого режиму зниження електроспоживання та невжиття ним заходів щодо зниження навантаження упродовж 10 хвилин відключити приєднання споживача від джерела електропостачання.  
 
Наказ набере чинності з дня його опублікування. 
 
За інформацією Міненергетики
 
додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

Кожен передплатник VIP-версії Система «Експертус Держзакупівлі» може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему. Не лишайтеся із робочими проблемами наодинці
693

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20707

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41076

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді