Уряд дозволив закуповувати імпортне енергообладнання без урахування вимог законодавства про локалізацію

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Закупівлі державою, територіальними громадами та об’єднаними територіальними громадами обладнання, необхідного для відновлення та забезпечення стабільної роботи енергосистеми не підпадатимуть під дію вимог закону «Про публічні закупівлі» про локалізацію.

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України №1261.

«На сьогодні одним з ключових завдань є забезпечення стабільної роботи енергосистеми України. Йдеться про відновлення енергомереж, що постраждали в результаті ударів держави-терориста, відбудови зруйнованих мереж на звільнених територіях Харківщини, Херсонщини тощо. А також про посилення міцності системи.

У зв’язку із дефіцитом чи відсутністю необхідних товарів вітчизняного виробництва дещо раніше було ухвалено рішення про звільнення постачання необхідного обладнання від сплати ПДВ та ввізного мита. Нинішнім рішенням ми дозволили закуповувати його також без урахування вимог законодавства про локалізацію», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Урядове рішення передбачає, що вимоги до локалізації, визначені пунктом 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про публічні закупівлі»  не застосовуються до товарів та послуг, операції з постачання яких в рамках боротьби з COVID-19 звільнено від оподаткування ПДВ та сплати ввізного мита згідно з Постановою № 224 від 20 березня 2020 р.

Саме змінами до постанови № 224 Уряд 9 листопада 2022 року вніс до переліку товарів, що будуть завозитись в Україну без сплати ввізного мита та ПДВ генератори, трансформатори та інше обладнання, необхідне для відновлення та забезпечення стабільної роботи енергосистеми. 

Таким чином, попри те, що це обладнання наявне в переліку Закону «Про публічні закупівлі», вимоги до локалізації на нього тимчасово не розповсюджуватимуться.

Нагадаємо, що згідно з Законом «Про публічні закупівлі» замовник може здійснювати закупівлі низки товарів лише, якщо ступінь локалізації їх виробництва дорівнює чи перевищує певний рівень (в 2022 році це 10%, в 2023 році – 15% тощо). 

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40932

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6112

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4222

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6258

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді