Закупівельний законопроєкт з корупційними ризиками: чим загрожує його прийняття

У законопроєкт, покликаний удосконалити систему оскарження закупівель до АМКУ, до другого читання внесли положення, які виводять закупівлі до деяких національних свят з-під дії профільного Закону.

Закупівельний законопроєкт з корупційними ризиками: чим загрожує його прийняття

Якщо його приймуть усе необхідне для святкування 30-річчя Незалежності України і 25-річчя Конституції обрані замовники зможуть купувати через переговорні процедури.

Якщо за ці зміни проголосує Парламент, кошти на заходи, пов'язані з цими святами, будуть витрачати без проведення тендерів і без конкуренції. Скористатися переговорними процедурами для закупівель необхідного до двох свят зможуть замовники, перелік яких визначить Кабмін.

Окрім цього, законопроєкт містить й інші корупційні ризики. Зокрема він пропонує зобов’язати скаржників під час оскарження закупівель до АМКУ надавати докази порушень їхніх прав і інтересів. Така норма може позбавити скаржників права на оскарження.

Подібних висновків щодо ризиковості деяких положень законопроєкту дійшло і НАЗК.

За матеріалами Dozorro

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6166

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
18095

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2575

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді