Єдиним нормативним документом, який регулює параметри шкільних автобусів, є національний стандарт ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги».
Врахуйте нові правила організація харчування в закладах освіти та відпочинку
Але АМКУ помітили, що при даному виді закупівель замовники дуже часто встановлюють додаткові критерії до продукції, не передбачені даним стандартом. Зокрема, «Висота», «Об’єм двигуна», «Тип дверей», «Тип кузова», «Кількість кнопок для вмикання звукової сигналізації» автобуса тощо. Частина пропозиції одразу відсіюється, не підпадаючи під необхідні умови.
Тобто окремим виробникам шкільних автобусів замовники надавали конкурентні переваги.
У зв’язку з цим АМКУ надав МОН рекомендації щодо розробки відповідних типових критеріїв, аби не допустити встановлення в технічній специфікації до закупівлі шкільних автобусів вимог, не передбачених національними стандартами.
МОН має довести цю інформацію до замовників. А вони повинні врахувати її під час формування вимог до предмета закупівлі.
За матеріалами АМКУ
Програма: ✔️Закупівлі за новою редакцією Закону № 922 ✔️ Планування ✔️Умови ТД ✔️ Укладення договору ✔️ Контроль та відповідальність
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики і озвучимо застереження
Під час проведення публічних закупівель бюджетні організації, окрім вимог закупівельного законодавства мають дотримати ще норм бюджетного. Які особливості проведення тендерів має враховувати замовник-бюджетник, роз’яснюємо у статті.
Порядок закупівлі товарів та послуг, необхідних для протидії COVID-19, змінили. Тримайте напохваті експертний аналіз суті та дізнайтеся, як правильно замовникам організувати такі закупівлі під час карантину.
Вас цікавлять тендерні закупівлі в Україні? Хочете знати, що це таке та як їх проводити? Ця стаття надасть відповіді та підкаже, на що звернути увагу в законодавстві. Нумо опановувати базові знання в закупівлях.
У червні 2021 було внесено чергові зміни до Закону України «Про публічні закупівлі». Зміни в законі — це завжди зміни в роботі замовників, адже штрафи за помилки точно ніхто не скасовував. На що саме впливають останні зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» — в огляді нашого експерта.